Samsung Biologics ma umowę z Pfizerem o wartości 875 mln dolarów

Samsung Biologics, południowokoreański producent farmaceutyków i materiałów biologicznych, ogłosił o zawarciu dwóch umów na produkcję komponentów i substancji czynnych dla koncernu farmaceutycznego Pfizer. Umowy mają wartość 875 mln dolarów.

W ramach dwóch umów dział biotechnologii Grupy Samsung będzie do 2029 roku wytwarzał w swoim nowym zakładzie nr 4 w Korei Południowej produkty biopodobne. Chodzi o produkty dla różnych typów terapii – od onkologii i stanów zapalnych po immunoterapię.

Spółka stanowiąca część konglomeratu Samsung zawarła już umowy produkcyjne z Pfizerem opiewające łącznie na 1,08 mld dolarów.

Ostatnie informacje odnoszą się do kontraktu o wartości 704 mln dolarów, a także dodatkowego zamówienia o wartości 193 mln dolarów, które jest kontynuacją umowy ogłoszonej wcześniej w marcu.

Na początku tego roku Samsung Biologics podpisał podobne co z Pfizrerem, umowy z Eli Lilly Kinsale i GlaxoSmithKline. W marcu firma ogłosiła plan zainwestowania do września 2025 roku 2 bln wonów (1,54 mld dolarów) w budowę nowej fabryki w Korei Południowej. Jak stwierdzono: „w związku z rozszerzaniem się rynku” i możliwymi nowymi zamówieniami.