W Oslo czekają na polskie startupy

Superhero
Pixabay

Oslo Innovation Week to wydarzenie, które przemienia norweską stolicę w centrum innowacji całej Skandynawii. Gromadzi przedsiębiorców, inwestorów i przedstawicieli różnorodnych korporacji. Swoją szansę na udział w tygodniu innowacji otrzymały właśnie polskie startupy technologiczne

Podczas Oslo Innovation Week prezentowane są metody rozwiązywania globalnych wyzwań za pomocą przedsiębiorczości, technologii i pionierskich pomysłów. Edycja 2021 została zorganizowana przy współudziale 150 partnerów i zgromadziła ponad 30 000 uczestników. Wydarzenie w Oslo rok rocznie stanowi arenę do promocji innowacji oraz współdziałania na rzecz zrównoważonego rozwoju. W programie przewidziane jest przeszło 80 wydarzeń.

Aby wesprzeć tworzenie zrównoważonych rozwiązań podczas Oslo Innovation Week, Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH), organizuje spotkanie Meet Polish innovative community: start-ups, scale-ups, accelerators and more. Wydarzenie poświęcone będzie innowacjom w sektorze IT, FinTech, Smart City, Proptech oraz powiązanych obszarach. Wybrane polskie firmy będą miały okazję zaprezentować swoją ofertę podczas sesji pitchingowej w ramach polsko-norweskiego wydarzenia.

Spotkanie jest w szczególności kierowane do startupów i scaleupów, których rozwiązania mogą przyczynić się do transformacji gospodarek w kierunku zeroemisyjności. Prezentacje polskich firm poprzedzą wystąpienia i dyskusje panelowe na temat otwartej bankowości, fintech, zastosowań sztucznej inteligencji, czy polskiej i norweskiej oferty wsparcia startupów. Wśród publiczności i prelegentów spodziewani są eksperci, praktycy, reprezentanci startupów, firm inwestycyjnych i instytucji wsparcia z obu krajów.