Sprzedano część kompleksu Browaru Lubicz. Nie wiadomo za ile

Browar Lubicz
Materiały prasowe

Browar Lubicz w Krakowie to inwestycja o funkcjach mieszanych, łącząca elementy tradycyjnej architektury istniejącego niegdyś browaru, z nowoczesnym budownictwem. Przedmiotem transakcji była część biurowa o łącznej powierzchni 7500 m kw. Strony nie ujawniły wartości transakcji

Inwestycja znajduje się zaledwie 800 metrów od krakowskiego Rynku Głównego. Do grona najemców kompleksu należą m.in. jedna z wiodących platform transportowych oparta na aplikacji, CentralNic – międzynarodowy holding specjalizujący się w rejestrowaniu nazw domen, hostingu i zarabianiu na ruchu online, oraz YGGDrasil –  szwedzki deweloper gier.

Doradcą przy sprzedaży trzech budynków biurowych była firma doradcza Savills. Nowym właścicielem krakowskiej inwestycji została francuska grupa PAREF Gestion, która nabyła ją w imieniu SCPI Interpierre Europe Centrale. – Dzięki znakomitej lokalizacji Browar Lubicz wpisuje się w strategię funduszy, które szukają inwestycji położonych przy głównych węzłach komunikacyjnych. To unikalny projekt ze względu na swój kameralny charakter i bycie jednym z nielicznych nowoczesnych obiektów biurowych położonych tak blisko Rynku Głównego i Wieży Mariackiej w Krakowie. Transakcja potwierdza wciąż wysokie zaufanie i wiarę zagranicznego kapitału w wysokiej klasy nieruchomości zlokalizowane w Polsce – mówi Tomasz Buras, CEO i dyrektor działu doradztwa inwestycyjnego w Savills.