Biomed Lublin dostarczy szczepionki przeciwgruźlicze do Rumunii

Giełdowy Biomed Lublin otrzymał pozwolenie Krajowej Agencji Leków i Wyrobów Medycznych w Rumunii na import szczepionki przeciwgruźliczej BCG 10 na 8 000 opakowań szczepionki.  Wartość zamówienia wynosi 329 600 euro czyli ponad 1,5 mln zł

Pozwolenie Krajowej Agencji Leków i Wyrobów Medycznych w Rumunii na import szczepionki zostało wydane na okres 12 miesięcy w odpowiedzi na wniosek Dyrekcji Leków, Urządzeń i Technologii Medycznych w ramach Ministerstwa Zdrowia Rumunii. Dystrybutorem szczepionki jest Anisapharm Distribution SRL z siedzibą w Bukareszcie, która jest partnerem biznesowym emitenta w Rumunii. Wydane pozwolenia oznacza, że przez okres jego ważności Ministerstwo Rumunii nabywać będzie wyłącznie szczepionkę przeciwgruźliczą wytwarzaną przez Biomed Lublin.

Spółka za pośrednictwem Anisapharm dostarcza również na rumuński rynek produkt leczniczy Onko BCG. Biomed oraz Anisapharm uzgodniły, że cały wolumen określony pozwoleniem na import, zostanie dostarczony do końca czerwca 2022 r. – podano w komunikacie.

Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek jest polską firmą farmaceutyczną działającą od 1944 roku. Firma zajmuje się produkcją preparatów leczniczych (leki na receptę, wyroby medyczne oraz odczynniki laboratoryjne, stosowane w laboratoriach biochemicznych i medycznych).