ISBiznes Logo

Partner merytoryczny

Bank Pekao
wtorek, 23 czerwca, 2026
ISBiznes Logo

Partner merytoryczny

Bank Pekao
Strona główna HANDEL Już 62 mln pasażerów PKP Intercity od początku roku

Już 62 mln pasażerów PKP Intercity od początku roku

W samym listopadzie z usług przewoźnika skorzystało 5,4 mln osób. Tym samym od początku 2023 r. PKP Intercity przewiozły aż 62 mln osób, po raz pierwszy w historii przekraczając pułap 60 mln pasażerów już w połowie listopada. Do końca grudnia może to być nawet 67 mln osób.

PKP Intercity może uznać bieżący rok za bardzo udany. W każdym miesiącu przewoźnik bił rekordy popularności swoich usług. Tak było również w listopadzie. Do pociągów PKP Intercity w tym miesiącu wsiadło 5,4 mln pasażerów – to o ponad 400 tys. więcej niż w analogicznym okresie 2022 roku. Tym samym przewoźnik zamknął jedenasty miesiąc z wynikiem 62 mln pasażerów od początku roku, czyli aż o 8,2 mln więcej niż na koniec listopada rok wcześniej. PKP Intercity szacuje, że w całym 2023 r. z jego usług skorzysta 67 mln pasażerów.  

„Tak wysoki wynik przewozowy po raz kolejny udowadnia, że przyjęta przez nas strategia naprawdę działa. Inwestujemy w tabor, wprowadzamy proklienckie rozwiązania i to przynosi mierzalne rezultaty. 62 mln pasażerów w ciągu 11 miesięcy to niespotykany dotąd wynik i mam nadzieję, że utrzymamy tę tendencję w kolejnych latach a w 2030 roku przewieziemy 88 mln osób – powiedział cytowany w informacji prasowej Tomasz Gontarz, wiceprezes PKP Intercity. 

PKP Intercity osiągnęły ten wynik m.in. dzięki wprowadzeniu ujednoliconego modelu sprzedaży. W ten sposób spółka rozszerzyła sieć partnerów o najpopularniejsze serwisy oferujące bilety kolejowe i sprzedała za ich pośrednictwem 6,5 mln biletów. Nie bez znaczenia były także promocje i atrakcyjne oferty, jak choćby Taniej z Bliskimi, z której skorzystało od początku jej wprowadzenia 14,5 mln pasażerów. Spółka rozwijała także aplikację, dzięki której sprzedała 2,3 mln biletów.