Zmitrowicz z nagrodą SME Banker of The Year

Magdalena Zmitrowicz, wiceprezes Banku Pekao nadzorująca Pion Bankowości Przedsiębiorstw

Magdalena Zmitrowicz, wiceprezes Banku Pekao nadzorująca Pion Bankowości Przedsiębiorstw, została zwycięzcą w kategorii SME Banker of The Year w konkursie międzynarodowej organizacji Qorus. Wiceprezes została doceniona za wyjątkowy wkład w rozwój bankowości MŚP, długofalowe wsparcie firm oraz ponadprzeciętne wyniki na tle sektora.

To już czwarta edycja SME Banking Awards 2024 organizowana przez Qorus, który zrzesza blisko 1200 firm z branży finansowej z ponad 120 krajów. W ostatnich latach konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony branży, doceniając laureatów za najlepszą jakość obsługi małych i średnich przedsiębiorstw. Zwycięzcy wyłaniani są na podstawie opinii jury oraz publicznego głosowania online.

„Dziękuję za docenienie mojego zaangażowania w rozwój sektora MŚP. To dla mnie szczególnie cenne, ponieważ zostało ono ocenione kompleksowo: przez międzynarodowe jury oraz osoby głosujące poprzez stronę konkursu. Ten sukces to osiągnięcie całego mojego zespołu w Pekao, który wytrwale i sumiennie realizuje obraną przez nas strategię dla małych i średnich przedsiębiorstw. To także zasługa długoterminowego horyzontu, w jakim planujemy nasze działania, tak, by wesprzeć klientów na każdym etapie ich działalności oraz utrzymać ich zaufanie. Otwartość na potrzeby przedsiębiorców procentuje, a wsłuchiwanie się w ich głos jest podstawą budowania dobrych relacji” – mówi Magdalena Zmitrowicz.

Pion Bankowości Przedsiębiorstw nadzorowany przez Magdalenę Zmitrowicz osiągnął w 2023 roku rekordowe wyniki, potwierdzające systematyczny wzrost skali działania. Dochody bankowości przedsiębiorstw w ubiegłym roku w porównaniu do roku poprzedzającego wzrosły o 22%. Saldo depozytów na koniec 2023 roku w porównaniu do końca 2022 roku wzrosło o 6,6 mld zł, czyli o 21%, a sprzedaż nowych finansowań w segmencie MŚP i MID osiągnęła kwotę 21 mld zł. Systematycznie rośnie także wolumen finansowań MSP – 13% r/r. Saldo kredytów w ciągu trzech lat (koniec 2020-koniec 2023) wzrosło o 47% – z 23,9 mld zł do 35,2 mld zł.

W ubiegłym roku Magdalena Zmitrowicz została wyróżniona Medalem Mikołaja Kopernika od Związku Banków Polskich za zasługi w zakresie rozwoju bankowego finansowania sektora MŚP. Wyróżnienie przyznawane jest przedstawicielom banków i instytucji, którzy swoim zaangażowaniem, profesjonalizmem i aktywnymi działaniami oraz otwartością na współpracę ze środowiskiem bankowym przyczynili się do jego rozwoju w Polsce.

W 2023 r. została też ambasadorką programu EU Women in Finance prowadzonego przez agencję Bloomberg. Zapoczątkowana w 2022 roku inicjatywa to pierwszy paneuropejski program oferujący młodym kobietom dedykowane szkolenia z rynków kapitałowych oraz możliwość pozyskiwania wiedzy od liderek kształtujących rynek usług finansowych w Europie.