185 mln zł za informatyków w 50 specjalnościach

Spółka informatyczna resortu finansów, Aplikacje Krytyczne, zakończyła przyjmowanie ofert na wynajem fachowców IT w 50 specjalnościach. Na przetarg wpłynęło 25 ofert, zaś resort chce podpisać umowy z maksymalnie 10 podmiotami.

Budżet Ministerstwa Finansów na cały przetarg wynosi 184,5 mln zł brutto, zaś całe postępowanie opisane jest jako „świadczenie kompleksowych usług z zakresu zapewnienia zasobów ludzkich w obszarze IT”. Ma być ono zakończone zawarciem umowy ramowej z czasem trwania 36 miesięcy. Poszukiwani są fachowcy z praktycznie każdej specjalności IT: od projektantów UX przez programistów Java, architektów rozwiązań IT i BI, rozwiązań chmurowych, bezpieczeństwa, programistów SQL, NET, front-end, Oracle i Microsoft, Xamarin, iOSi Android, administratorów baz danych, po senior project managerów. Poszukiwane są osoby z pewnym doświadczeniem, bowiem wymagane doświadczenie wynosi 2-5 lat, zależnie od specjalności.

Co ciekawe, w umowie ramowej kryteriami wyboru mają być cena za 70 punktów i termin zmiany konsultantów za 30 punktów, zaś w umowie wykonawczej istotne będą cena – 60 punktów i dostępność konsultantów – 40 punktów. Po zawarciu umowy wykonawczej prace projektowe i terminy wykonania mają zależeć od projektów prowadzonych przez Aplikacje Krytyczne Ministerstwa Finansów, zaś praca będzie świadczona co prawda przez konsultantów nie zatrudnionych przez sam resort, ale pod nadzorem spółki resortu. Za to zaangażowany wykonawca ma zapewnić prawidłowość działań administracyjnych i płacowych, tak by usługi dla resortu wykonywane były terminowo i bez przerw. Jeśli chodzi o oferentów to najwyższą wycenę – ponad 15 mln zł – ma oferta warszawskiej spółki Link Group, zaś najniższa – także warszawskiej spółki Connectis Poland, wyceniana na 9,748 mln zł.