Continental zwalnia, ale głównie w Niemczech

Jeden z największych europejskich producentów części samochodowych, Continental, zredukuje liczbę miejsc pracy o 5500. Jest to tylko 3% jest personelu firmy. Największa część zwolnień przypada na Niemcy.

Jak podały Manager Magazin, Bloomberg i Reuters, w około 30 lokalizacjach firmy całych Niemczech zostanie zwolnionych ponad 1000 osób. Reszta redukcji przypadnie na wszystkie kraje Europy, w których firma ma oddziały. Zwolnienia mają głównie dotknąć pracowników administracyjnych, oszczędzona będzie logistyka i magazynowanie, produkcja i działa badawczo-rozwojowy. Managerowie poszczególnych oddziałów zostali powiadomieni wcześniej, zaś pracownicy zostaną poinformowani 13 listopada. Firma stwierdziła w oświadczeniu dla akcjonariuszy i mediów, że rozważa „dalsze zmiany w strukturze firmy, które będą zmierzały do poprawy jej konkurencyjności w branży motoryzacyjnej, zaś Marc Siedler, rzecznik Continental powiedział mediom, że zmiany te miałyby obejmować przede wszystkim struktury administracyjne, by „umożliwić w przyszłości szybsze i sprawniejsze podejmowanie decyzji oraz odciążyć stronę kosztową”.

Siedler dodał, że zmiany będą konsultowane z pracownikami, zaś po ustaleniach z nimi zostaną poinformowane „media i opinia publiczna”. Jednak najpierw zarząd firmy będzie musiał się zmierzyć ze związkami zawodowymi. Na ostatnie redukcje zgodziły się niechętnie domagając się planów rozwoju firmy na następne lata oraz wyliczeń strony kosztowej Continentala.