Dystrybutor piw premium zwiększa moce dzięki nowemu centrum logistycznemu

United Distribution Holding (UDH), jeden z największych dystrybutorów importowanych piw jakości premium w Polsce, zdecydował się na przeniesienie do centrum dystrybucyjnego Panattoni Park Pruszków II. W nowej lokalizacji firma zajmie prawie 3.300 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej.

– Zgodnie z przyjętą strategią zdecydowaliśmy się na ekspansję, aby móc zwiększyć nasze moce dystrybucyjne oraz stać się jeszcze bardziej konkurencyjnym podmiotem. Od dłuższego czasu analizowaliśmy procesy sprzedażowe, poszukując najlepszego rozwiązania w zakresie budowy efektywnego łańcucha dostaw. Przy wyborze nowego centrum logistycznego kluczowe stało się zwiększenie możliwości składowania towarów, przy zachowaniu wysokich standardów związanych z terminowością dostaw – mówi Igor Chraniuk, prezes, United Distribution Holding.

Od ponad 22 lat firma United Distribution Holding importuje i zarządza dystrybucją markowych napoi i żywności w Polsce. Przedsiębiorstwo powstało w 1999 r. z inicjatywy lokalnego przedstawiciela ukraińskiego browaru Obolon. W 2011 r. UDH rozpoczęło współpracę z wiodącym światowym producentem piwa AB InBev, pozostając jego wyłącznym partnerem w Polsce. Z kolei na początku 2020 r. UDH nawiązało współpracę z browarami Molson Coors, Radeberger, Bitburger, Estrella Galicia i Mahou San Miquel. Obecnie z trzema centrami dystrybucji i siecią ponad 34 000 punktów dystrybucji firma jest jednym z największych przedstawicieli importowanych piw jakości premium w Polsce.

Najemca zajmie 3.100 m.kw. powierzchni magazynowej i logistycznej, którą uzupełni 161 m.kw. moduł biurowo-socjalny.

– Nowy park dystrybucyjny znajduje się ok. 9 kilometrów od poprzedniej lokalizacji, co z pewnością przyczyni się do zachowania tej samej kadry pracowników – mówi Klaudia Markowska, konsultant w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO, firmy która reprezentowała najemcę w transakcji.

Panattoni Park Pruszków II to nowoczesne centrum magazynowe klasy A składające się z trzech hal o łącznej powierzchni ponad 69 000 m.kw. Park dystrybucyjny oferuje wysokiej jakości moduły magazynowe i biurowe dostosowane do potrzeb najemców z różnych branż, place manewrowe o minimum 35 m głębokości, parking dla samochodów ciężarowych i osobowych, całodobową ochronę czy telewizję przemysłową przy głównej bramie wjazdowej.

Panattoni Park Pruszków II zlokalizowany jest ok. 800 metrów od drogi krajowej numer 2 (E30) Warszawa-Poznań, w pobliżu węzła „Pruszków” na autostradzie A2, 23 km od centrum Warszawy oraz 25 km od Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.