Piotr Grzeliński szefem zespołu zarządzania akcjami rynku krajowego Pekao TFI

Piotr Grzeliński, Pekao TFI

Od listopada 2022 r. do zespołu Pekao TFI dołączył Piotr Grzeliński, który będzie odpowiedzialny za zespół zarządzania akcjami rynku krajowego

– W Pekao TFI stawiamy na powtarzalność wyników inwestycyjnych, dlatego wciąż wzmacniamy nasz zespół. Do zarządzających akcjami dołączył Piotr Grzeliński, który odpowiedzialny będzie za polskie akcje. Chcemy wykorzystać kompetencje Piotra, które zdobył w sektorze emerytalnym, również z myślą o funduszach zdefiniowanej daty PPK – wyjaśnia Jacek Babiński, wiceprezes zarządu Pekao TFI odpowiedzialny za Pion Zarządzania Aktywami.

Piotr Grzeliński to doświadczony ekspert z wieloletnim doświadczeniem w branży zarządzania aktywami. Od 2010 r. związany był z MetLife PTE, gdzie najpierw pełnił rolę analityka akcji, następnie od grudnia 2013 r. zarządzającego aktywami, a od kwietnia 2018 r. dyrektora zarządzającego aktywami. Od stycznia 2017 r. odpowiadał za portfel otwartego funduszu emerytalnego, a od sierpnia 2018 r. za portfel dobrowolnego funduszu emerytalnego.

Wcześniej swoje doświadczenie zawodowe zdobywał w BPH TFI (2008) oraz Raiffeisen Bank Polska (2007).

Jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego, Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny, kierunek Informatyka i Ekonometria. Studiował również na Uniwersytecie Tampere (Finlandia) – finanse behawioralne oraz audyt i systemy kontrolingowe – studia w ramach programu Socrates-Erasmus. Od 2022 r. jest studentem w ramach programu Canadian Executive MBA w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Pekao TFI to najstarsze na rynku towarzystwo funduszy inwestycyjnych. W tym roku obchodzi jubileusz 30-lecia swojej działalności. Obecnie zarządza aktywami o wartości ponad 17 mld zł i obsługuje blisko 440 000 klientów.