Resort rolnictwa: nie będzie zmiany przepisów dotyczących biopaliw

Projekt ustawy zmieniającej przepisy dotyczące biopaliw nie będzie procedowany. W mocy pozostaną dotychczas obowiązujące przepisy

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk poinformował, że w związku z rezygnacją z nowelizacji przepisów w zakresie biopaliw i biokomponentów, prace w sejmie nad przyjętym przez Radę Ministrów projektem zmiany ustawy nie będą dalej prowadzone.

Decyzja jest podyktowana opinią środowisk rolniczych, które bardzo mocno zabiegały o to, żeby nie następowała proponowana redukcja maksymalnej zawartości biokomponentu w paliwie do 60 czy nawet 75%.

Resort rolnictwa podał, że po wielu spotkaniach z przedstawicielami przemysłu paliwowego i środowisk rolniczych resort podjął decyzję o pozostawieniu zawartości biokomponentu w paliwie na dotychczasowym poziomie.

– Tym samym producenci rzepaku, którzy obawiali się niekorzystnego wpływu nowelizacji ustawy na ceny rzepaku, nie będą już mieli powodów do takich obaw – poinformowało ministerstwo rolnictwa.

Podstawa prawna: Ustawa z dnia 25 sierpnia 2006 r. o biokomponentach i biopaliwach ciekłych (Dz. U. 2006 nr 169 poz. 1199).