Dropbox rozpoczyna działalność w Polsce, uruchamia proces rekrutacji

Warszawa, 17.08.2022 (ISBnews) – Dropbox rozpoczyna działalność w Polsce i po raz pierwszy uruchomiła proces rekrutacji na naszym rynku, podano w komunikacie. Jest to element strategii “Virtual First”, co ma za zadanie wzmacnianie obecności firmy w Europie.

“Dropbox przyjął na stałe model pracy zdalnej od ponad roku wdrażana jest strategia Virtual First. Ten model pracy pozwala pracownikom firmy na zapoznanie się z jej produktami, ponieważ pracują oni w zespołach rozproszonych, tworząc rozwiązania dla zespołów pracujących w podobnym środowisku pracy. Jednocześnie mają możliwość korzystania z najlepszych doświadczeń zarówno z pracy zdalnej, jak i interakcji w środowisku ‘fizycznym'” – czytamy w komunikacie.

“Virtual First był dla nas śmiałym posunięciem. W tej chwili możemy pochwalić się świetnymi rezultatami: 80% naszych pracowników przyznało, że dzięki modelowi pracy zdalnej mogą pracować bardziej efektywnie, a 72% z nich ma poczucie lepszej równowagi pomiędzy pracą a życiem osobistym” – powiedział wiceprezes ds. rozwoju i danych Dropbox, Bryan Tsao, cytowany w komunikacie.

Firma opublikowała ponad 20 ogłoszeń o pracę w Polsce i planuje dodać kolejne w najbliższych miesiącach. Obejmują one oferty zatrudnienia w takich obszarach, jak Content Security, Platform Infrastructure, Product Growth, Quality Engineering oraz HelloSign, czyli usługa podpisów elektronicznych Dropbox, podano w informacji.

Dropbox świadczy usługi chmurowe polegające na udostępnieniu przestrzeni dyskowej na serwerach tej firmy. Wysyłanie, przeglądanie i pobieranie danych jest możliwe poprzez przeglądarkę internetową lub poprzez dedykowaną aplikację zainstalowaną na komputerze. Główną siedzibą firmy jest San Francisco w Kalifornii.

(ISBnews)