InventionMed rozpoczyna kolejny pilotaż TutorDerm

mężczyzna w okularach do wirtualnej rzeczywistości
Pixabay

Technologiczna firma z branży medycznej rozpoczyna kolejny pilotaż projektu TutorDerm w Collegium Medicum w Bydgoszczy. Wcześniej sprzęt został wypożyczony przez Warszawski Uniwersytet Medyczny. TutorDerm to innowacyjny edukacyjny symulator medyczny wykorzystujący m.in. technologię wirtualnej rzeczywistości (virtual reality – VR)

Jeśli pilotaż symulatora zakończy się pozytywnie istnieje możliwość kontynuacji współpracy pomiędzy InventionMed a uczelnią. Spółka nie wyklucza też współpracy z następnymi ośrodkami medycznym.

– Rozpoczęliśmy pilotaż na kolejnej uczelni. Jest to dla nas bardzo ważna informacja, gdyż świadczy ona o tym, że nasze urządzenie jest doceniane przez coraz szersze grono odbiorców. Mamy nadzieje, że TutorDerm będzie zdobywał uznanie w kolejnych ośrodkach medycznych. Na ten moment jesteśmy zadowoleni z tego jak przebiegają testy naszego flagowego urządzenia oraz jaki jest odbiór przez profesjonalistów. – mówi Tomasz Kierul, prezes InventionMed.

TutorDerm to symulator medyczny, który został stworzony dla potrzeb edukacji z dziedziny dermatologii klinicznej i estetycznej. Produkt w swym działaniu wykorzystuje technologię wirtualnej rzeczywistości. Symulowanie działań dostarcza wrażenie immersji środowiska wizualnego oraz czucia. Umożliwia to praktykowanie zabiegów m. in. lekarzom, kosmetologom oraz studentom.