Santander: 37 tys. zł dopłaty w ramach programu „Czyste Powietrze”

placówka Santander Bank Polska
Materiały prasowe

Klienci Santander Consumer Banku mogą już składać wniosek o kredyt gotówkowy na ekorozwiązania dla domu z dotacją z programu „Czyste Powietrze”. Celem inicjatywy jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń do atmosfery. Dzięki dotacji klienci Santandera mogą uzyskać nawet do 37 000 zł dofinansowania

W ubiegłym roku Santander Consumer Bank, jako jeden z pierwszych banków, zgłosił się do programu „Czyste Powietrze”, chcąc wprowadzić do swojej oferty kredyt z dotacją na ekorozwiązania dla domu. Obecnie został on aktywowany, dzięki czemu klienci mogą skorzystać z Kredytu gotówkowego „Czyste Powietrze” w wysokości od 10 000 do 100 000 zł z dopłatą nawet do 37 000 zł. Z kredytu z dofinansowaniem może skorzystać osoba, która jest właścicielem domu jednorodzinnego lub wydzielonego w nim lokalu mieszkalnego z odrębną księgą wieczystą. Jak to zrobić?

Wystarczy zainteresować się konkretnym ekorozwiązaniem, które planujemy wprowadzić w swojej przestrzeni domowej. Według warunków programu „Czyste Powietrze” może to być m.in. ocieplenie domów z wymianą okien i drzwi, mikroinstalacja fotowoltaiczna, instalacja centralnego ogrzewania lub ciepłej wody użytkowej czy rezygnacja z tzw. kopciucha na rzecz ekologicznego źródła ciepła.

Następnie należy udać się do oddziału Santander Consumer Banku i złożyć wniosek o kredyt gotówkowy „Czyste Powietrze” z dotacją. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej, klient wypełnia i wysyła wniosek o dopłatę z programu z pomocą pracownika banku. Po otrzymaniu akceptacji, pieniądze z kredytu wpływają na rachunek klienta, a on zyskuje 18 miesięcy na realizację swojego ekoplanu, które naliczane są od czasu złożenia wniosku o dopłatę. Kwota dotacji zostanie wypłacona na częściową spłatę kapitału kredytu po zakończeniu przedsięwzięcia i rozliczeniu dotacji na podstawie faktur z wojewódzkim funduszem ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

– Cieszymy się, że mamy możliwość oferowania kredytu z dotacją z programu „Czyste Powietrze” i mamy nadzieję, że przełoży się to na wzrost popularności ekologicznych rozwiązań dla domu, a co za tym idzie na pozytywne zmiany w naszym ekosystemie – mówi Anna Lipińska-Bednarz, menadżer produktu w Zespole Kredytów Gotówkowych z Santander Consumer Banku. – Działania w zgodzie z naturą są dla nas bardzo istotne. Od 2019 roku finansujemy zakup odnawialnych źródeł energii i stale pracujemy nad kolejnymi produktami z myślą o ochronie naszego środowiska naturalnego.

Ekorozwiązania z roku na rok stają się coraz bardziej popularne m.in. dzięki polityce zielonego wzrostu realizowanej przez Unię Europejską, która wpływa na rozpowszechnienie proeokologicznych działań w państwach członkowskich. Efektem tego jest zwiększenie znaczenia programów takich jak polskie „Czyste Powietrze”, który cieszy się dużym zainteresowanie odbiorców. Według danych z głównej strony programu, od września 2018 r. do połowy kwietnia br. złożono w nim już ponad 427 000 wniosków o dofinansowanie na łączną kwotę opiewającą na ok. 7,5 mld zł.

Obserwujemy rosnące zainteresowanie produktami ekologicznymi ze strony naszych klientów. Chcemy wspierać ich we wdrażaniu takich rozwiązań w ich domach, dlatego w ubiegłym roku jako jeden z pierwszych banków zdecydowaliśmy się na przystąpienie do programu „Czyste Powietrze”. Wprowadzenie do naszej oferty produktów z dotacją na ekorozwiązania wpisuje się w naszą strategię w zakresie działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Chcemy dalej brać czyny udział w zielonej transformacji i planować dalsze, proekologiczne aktywności – zapewnia Przemysław Kończal, prezes Santander Consumer Banku.