Nowy najemca w MLP Poznań West

centrum magazynowe
Materiały prasowe

Najemcą ponad 4700 m.kw. powierzchni w parku logistycznym MLP Poznań jest dystrybutor produktów z zakresu techniki grzewczej, klimatyzacji i wentylacji oraz instalacji i techniki sanitarnej – West BIMs Plus Poznań. Firma wprowadziła się do gotowego obiektu

Park MLP Poznań West jest najszybciej rozbudowywanym centrum należącym do MLP Group. Aktualnie w budowie jest ponad 55 tys. m2 nowoczesnej powierzchni. Nowe hale będą miały podwyższoną wysokość do 11,5 m. Zakończenie budowy i oddanie do użytkowania planowane jest w III kwartale 2022 r. Projekt MLP Poznań West docelowo dostarczy ok. 150 tys. m2 najnowocześniejszej przestrzeni magazynowo-biurowej na terenie o powierzchni 28,8 ha. MLP Poznań West jest zlokalizowany po zachodniej stronie Poznania w pobliżu drogi ekspresowej S11, zaledwie 7 km od węzła z autostradą A2. Doskonała lokalizacja jest atrakcyjna dla różnego rodzaju biznesu.

– Nasze centrum logistyczne MLP Poznań West jest w fazie dynamicznej rozbudowy. Najemców przyciąga przede wszystkim doskonała lokalizacja oraz zastosowanie wielu rozwiązań mających pozytywny wpływ na środowisko naturalne w tym m.in. w zakresie wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Naszym celem jest zapewnienie wszystkim użytkownikom obiektów dużego komfortu oraz dostosowanie powierzchni do ich indywidualnych wymagań – powiedziała Agnieszka Góźdź, chief development officer w MLP Group.

Zgodnie ze strategią dewelopera w MLP Poznań West zastosowane zostały nowoczesne eko-rozwiązania. Na dachach budynków zamontowano instalację fotowoltaiczną, o łącznej  mocy  482 kWp. co pozwoli   wyprodukować w ciągu roku ok. 500 MWh energii elektrycznej. Jednocześnie zarządzanie centrum logistycznym i monitoring systemów obiektowych odbywa się w oparciu o eksploatacyjny model informacyjny (ang. – Asset Information Model). Technologia ta wykorzystywana jest do usprawnienia procesów eksploatacyjnych poprzez integrację z systemami automatyki budynkowej BMS (ang. – Building Management System). Jej zastosowanie jest szczególnie istotne w obiektach, w których proces produkcji czy eksploatacji odbywa się nieprzerwalnie np. w budynkach z kontrolowaną temperaturą, czy obiektach produkcyjnych).

Park MLP Poznań West posiada certyfikat BREEAM.  BIMs Plus Poznań, który wynajął powierzchnię,  jest profesjonalnym dystrybutorem produktów z zakresu techniki grzewczej, klimatyzacji i wentylacji oraz instalacji i techniki sanitarnej. W ofercie ma ponad 600.000 artykułów i utrzymuje sieć ponad 140 punktów handlowych. Klientami spółki są przede wszystkim firmy wykonawcze i budowlane.