Więcej pociągów na Święta Bożego Narodzenia

PKP Intercity przygotowuje się na zwiększony ruch pasażerski w związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Przewoźnik wzmocni składy dodatkowymi wagonami oraz uruchomi więcej połączeń na najpopularniejszych trasach. Na dworcach zapewni także wsparcie informatorów mobilnych.

W okresie świąt zainteresowanie podróżami koleją będzie wysokie – przewiduje PKP Intercity na podstawie liczby pasażerów w tym czasie w ubiegłych latach i analizy przedsprzedaży. W związku z tym przygotowało więcej pociągów i wzmocniło składy dodatkowymi wagonami. Z usług narodowego przewoźnika do końca listopada skorzystało już ponad 62 mln pasażerów, a spółka szacuje, że do końca roku liczba ta wzrośnie do 67 mln.

W okresie 21-26 grudnia według zapewnień spółki na tory wyjedzie ponad 120 dodatkowych wagonów i 116 pociągów na najpopularniejszych trasach krajowych i międzynarodowych. Ponadto w ramach rozszerzania oferty przewozowej, w okresie 22-28 grudnia uruchomi trzy pary pociągów w dodatkowych terminach. Na tory w święta wyjadą IC Esperanto rel. Warszawa – Białystok, IC Łukasiewicz, kursujący na trasie Kraków – Przemyśl oraz IC Zatoka rel. Poznań – Gdynia. Przewoźnik zaplanował również uruchomienie dodatkowego pociągu IC Chełmianin BIS, który 26 i 27 grudnia połączy Warszawę z Lublinem.

Większa liczba dodatkowych terminów kursowania to nie jedyne ułatwienia, jakie dla pasażerów przygotował narodowy przewoźnik. Wybrane składy pojadą w wydłużonej relacji. Pociąg EIP 3840, kursujący dotychczas z Krakowa do Gdyni pojedzie do Kołobrzegu, podobnie, jak TLK Lubomirski. Z kolei IC Lednica rel. Gdynia Główna – Poznań Główny, zostanie przedłużony do Wrocławia.

Dodatkowo wraz z wejściem 10 grudnia rocznego rozkładu jazdy spółka wzmocniła kursujące pociągi ponad 70 wagonami i 9 elektrycznymi zespołami trakcyjnymi. Ponadto w razie potrzeb i możliwości technicznych PKP Intercity będzie wzmacniać kolejne pociągi dodatkowymi wagonami.

Na największych dworcach w Polsce do dyspozycji pasażerów będą informatorzy mobilni. Pomogą oni podróżnym ustalić dogodne przesiadki, znaleźć odpowiedni peron, a także będą służyć wszelką informacją pomocną w podróży. W przypadku pytań – można skorzystać z infolinii PKP Intercity pod numerem telefonu + 48 22 322 22 22 (koszt połączenia zgodny z taryfą operatora). Infolinia czynna jest przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.