PCF Group zdecydował o tymczasowym ograniczeniu zakresu ‘Projektu Dagger’

Warszawa, 28.11.2023 (ISBnews) – PCF Group podjął decyzję o tymczasowym ograniczeniu zakresu “Projektu Dagger”, realizowanego w modelu self-publishing z wykorzystaniem środków własnych, podała spółka. Zespół ok. 10 osób ma obecnie zredefiniować kierunek rozwoju gry i przygotować jej przedprodukcyjną wersję.

Decyzja została podjęta po dostarczeniu kluczowego kamienia milowego i ocenie realizowanej koncepcji kreatywnej gry “Projekt Dagger” oraz w kontekście prowadzonych analiz wpływu scenariuszy będących m.in. przedmiotem strategicznych rozmów z wydawcą gry “Projekt Gemini”, tj. Square Enix Limited, na plany rozwojowe projektów realizowanych przez Grupę w ramach zaktualizowanej strategii Grupy, wskazano.

“PCF Group […] podjął decyzję o tymczasowym ograniczeniu zakresu Projektu Dagger, realizowanego przez spółkę w modelu self-publishing z wykorzystaniem środków własnych poprzez:

– powierzenie doświadczonemu zespołowi około 10 osób zadania zredefiniowania kierunku rozwoju gry i przygotowania przedprodukcyjnej wersji gry adresującej uwagi i wskazówki pozyskane w ramach zewnętrznej ewaluacji ‘Projektu Dagger’, co w konsekwencji oznacza zawieszenie planów wydania wyżej wymienionej gry jako gry AAA w okresie 2025-2026, oraz

– zaoferowanie większości członków zespołu propozycji pracy nad projektami ‘Maverick’, ‘Bifrost’ oraz ‘Victoria'” – czytamy w komunikacie.

PCF Group jest producentem gier wideo specjalizującym się w grach z gatunku shooter. Grupa prowadzi założone w 2002 roku studio produkcyjne People Can Fly, które jest jednym z trzech najbardziej doświadczonych polskich producentów gier z segmentu AAA. Spółka zadebiutowała na GPW w 2020 r.; wchodzi w skład indeksu sWIG80.

(ISBnews)