CD Projekt: Sprzedaż ‘CP2077: Widmo Wolności’ przekroczyła 4,3 mln w 2 m-ce od premiery

Warszawa, 28.11.2023 (ISBnews) – Sprzedaż dodatku “Widmo Wolności” do gry “Cyberpunk 2077” wyniosła ponad 4,3 mln egzemplarzy w dwa miesiące od premiery, podał CD Projekt.

“Trzeci kwartał 2023 r. minął w CD Projekt pod znakiem przygotowań do premiery ‘Widma Wolności’. Duży dodatek do ‘Cyberpunka 2077’, który zadebiutował 26 września br., otrzymał bardzo pozytywne recenzje zarówno od graczy, jak i przedstawicieli mediów branżowych. W dwa miesiące od premiery najnowsza produkcja studia CD Projekt RED sprzedała się w ponad 4,3 mln egzemplarzy” – czytamy w komunikacie.

“Jesteśmy bardzo zadowoleni z debiutu ‘Widma wolności’. Udana premiera dodatku wraz z wprowadzającą szereg usprawnień aktualizacją 2.0 wyniosły rozgrywkę w Night City na jeszcze wyższy poziom jakościowy. To ważne osiągnięcie biorąc pod uwagę nasze plany na rozwój tej marki” – skomentował CEO CD Projektu Adam Kiciński, cytowany w komunikacie.

Podczas wydarzenia podsumowującego premierę “Widma Wolności”, które odbyło się 5 października br., CD Projekt ogłosił nawiązanie współpracy z globalną wytwórnia produkcji filmowych i telewizyjnych Anonymous Content, przypomniano.

“Tak jak zapowiadaliśmy – chcemy rozwijać nasze franczyzy również poza obszarem gier wideo. Stworzenie aktorskiej produkcji w uniwersum ‘Cyberpunka’ będzie projektem, który pozwoli nam dotrzeć do jeszcze szerszej grupy odbiorców. Cieszymy się, że w realizacji naszych ambicji wesprze nas tak doświadczony i renomowany partner, jak Anonymous Content” – wskazał chief commercial officer, CD Projektu Michał Nowakowski.

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED – deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG – globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier. Sztandarową grą wydawnictwa jest seria “Wiedźmin” oraz najnowsza superprodukcja “Cyberpunk 2077”. Spółka jest notowana na GPW; wchodzi w skład indeksu WIG20.

(ISBnews)