TUW PZUW wyremontował Uniwersyteckie Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka

Pacjentki i ich nowo narodzone dzieci mogą już korzystać z odnowionych oddziałów Uniwersyteckiego Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka w Warszawie. Remont i modernizację Oddziałów Ginekologii oraz Intensywnej Terapii i Patologii Noworodka sfinansował TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych.

„Zależy nam, aby pacjenci, w tym kobiety ciężarne oraz młode mamy i ich dzieci, znajdując w szpitalu fachową pomoc, mogli z niej korzystać w jak najlepszych warunkach. Nowoczesne klimatyzowane sale mają im zapewnić komfort, a dzięki temu także pomóc w szybkim powrocie do zdrowia” – podkreślił Rafał Kiliński, prezes TUW PZUW.

Modernizacja ponad 100-letniego budynku objęła odnowienie sal chorych w dwóch oddziałach, wymianę podłóg, drzwi i instalacji oraz montaż klimatyzacji. Powstała nowa łazienka dla pacjentów i nowa kuchnia oddziałowa. Zostały także wyremontowane korytarze. TUW PZUW przekazał na ten cel 400 tys. zł.

„Dzięki pozyskanym funduszom od TUW PZUW udało nam się zdecydowanie polepszyć komfort pobytu pacjentów w naszym Centrum. Bez tych środków nie bylibyśmy w stanie wyremontować na taką skalę oddziałów, a w szczególności ginekologii, które od lat domagały się modernizacji. Zakończony remont cieszy zarówno pacjentki, jak i personel naszego Centrum – podkreśla prof. dr hab. Tomasz Kuczur, prezes UCZKiN.

TUW PZUW, należący do Grupy PZU, ubezpiecza prawie 200 szpitali, przedsiębiorstwa, instytucje publiczne i kościelne oraz samorządy. Jest największym towarzystwem ubezpieczeń wzajemnych w Polsce.

„Ta wzajemność zobowiązuje nie tylko w ubezpieczeniach. Staramy się pomagać tam, gdzie ta pomoc jest najbardziej potrzebna, a nie ma nic ważniejszego niż ludzkie zdrowie. Wspieramy placówki lecznicze, finansując zakupy sprzętu i angażując się w projekty, które służą bezpieczeństwu i jak najlepszej opiece nad pacjentami” – dodaje prezes Rafał Kiliński.

Wyremontowane pomieszczenia Uniwersyteckiego Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka

Mające ponad 100-letnią historię Uniwersyteckie Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego jest jedną z najlepszych klinik położniczych i ginekologicznych w Polsce. Zajmuje się leczeniem niepłodności i schorzeń ginekologicznych. Zapewnia pomoc w przypadku ciąż zagrożonych i o patologicznym przebiegu. Leczy kobiece nowotwory i zajmuje się terapią płodów. Jest jednocześnie prężnym ośrodkiem naukowym.