Apple tworzy nowy standard przesyłania wiadomości

Apple chce w przyszłym roku przyjąć nowy standard przesyłania wiadomości. Ma on umożliwić płynne przesyłanie wiadomości między smartfonami z systemem iOS i urządzeniami z systemem Android.

Według informacji Bloomberga Apple wycofuje się ze standardu Rich Communication Services (RCS), mimo nacisków Google oraz innych firm produkujących urządzenia z systemem Android, by zaadaptował ten standard w iPhone. RCS był dotąd standardem uznawanym w całej branży i dzięki niemu użytkownicy przesyłali sobie filmy, zdjęcia i clipy wysokiej rozdzielczości, przesyłali także dane  poprzez ich transmisję czy używali do rozmów Wi-Fi.

Nowa technologia wdrażana przez Apple ma współpracować z iMessage i zapewnić lepszą interoperacyjność między systemami niż SMS i MMS.

Jest to kolejne opracowanie przez Apple standardu natywnego, który będzie działał głównie w urządzeniach firmy. Nie jest jasne, kiedy zostanie on szerzej wdrożony i czy znajdzie się w nowych iPhone’ach, których premiera planowana jest na II poł. 2024 roku.