Render Cube ‘mocno’ rozważa dywidendę, co zależy od premiery co-op ‘Medieval Dynasty’

Warszawa, 15.11.2023 (ISBnews) – Render Cube “mocno” rozważa wypłatę dywidendy, ale uzależnia ją od efektów grudniowej premiery trybu kooperacji (co-op) gry “Medieval Dynasty”, poinformował prezes Damian Szymański.

“Mocno rozważamy dywidendę – będzie to zależne od tego, jak pójdzie nam premiera co-opa Medieval Dynasty. Najważniejsze dla nas jest to, żeby mieć zabezpieczone środki na dalsze produkcje, rozwój naszego głównego IP oraz zwiększenie zespołu” – powiedział Szymański podczas webinaru Strefy Inwestorów. 

Render Cube to łódzkie studio deweloperskie założone w 2012 r. W początkowym okresie działalności skupiało się na prowadzeniu prac outsourcingowych, zlecanych głównie przez innych producentów gier, co zaowocowało współpracami z m.in. CD Projekt, Techland czy Platige Image. W ostatnich latach spółka skupia się na produkcji własnych tytułów, wydawanych na platformach PC. Spółka zadebiutowała na rynku NewConnect w grudniu 2021 r. W lipcu 2023 r. Render Cube złożył do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) wniosek o zatwierdzenie prospektu w związku z przenosinami na rynek główny GPW.

(ISBnews)