Honeywell jest w trakcie organizacji ośrodka badawczo-rozwojowego w Krakowie

Warszawa, 08.11.2023 (ISBnews) – Honeywell chce rozszerzać działalność w Polsce i jest w trakcie organizacji swojego ośrodka badawczo – rozwojowego w Krakowie, poinformował prezydent na region CEE koncernu Piotr Marczuk.

“Pracujemy nad poszerzeniem naszej obecności w Polsce i jesteśmy w trakcie organizacji ośrodka badawczo-rozwojowego w Krakowie, który od początku ma zajmować się technologiami dla sektora lotniczego i obronnego, a w przyszłości ma zaadresować również pozostałe strategiczne grupy biznesowe Honeywell” – powiedział Marczuk podczas spotkania z dziennikarzami.

Dodał, że Honeywell wybrał Kraków z powodu bliskości do “doliny lotniczej”, bliskości głównego ośrodka badawczo-rozwojowego Honeywell w regionie w czeskim Brnie, a także znaczącej puli talentów dostępnej w tym obszarze.

Kluczowe kierunki rozwoju Honeywell w kolejnych latach to automatyka przemysłowa, automatyka budynkowa, technologie lotnicze, transformacja energetyczna i zrównoważony rozwój, wymienił Marczuk.

Dotychczas koncern miał w Polsce operacje w Warszawie, Katowicach, a także w Chorzowie (produkcja).

Honeywell to firma technologiczna zajmująca się dostarczaniem rozwiązań dla przemysłu, obejmujących produkty i usługi dla lotnictwa, technologie sterowania dla budynków oraz o przeznaczeniu przemysłowym, a także materiały o wysokich parametrach technologicznych.

(ISBnews)