R.Power kupił od EOS portfolio projektów PV o łącznej mocy 91 MWp

Warszawa, 08.11.2023 (ISBnews) – R.Power zawarł transakcję zakupu projektów PV o łącznej mocy 91 MWp od EOS, spółki joint venture kontrolowanej przez Cero Generation (część Macquarie&Green Investment Group) – dewelopera energii słonecznej, który działa w całej Europie, podała spółka. Większość projektów znajduje się w fazie ready-to-build, a R.Power planuje przystąpienie do ich rozbudowy w 2024 r.

“Transakcja ta jest kolejnym etapem działań w ramach poszerzania naszego portfolio na polskim rynku. Obecnie zarówno w Polsce, jak i na innych rynkach europejskich posiadamy 1,5 GW projektów z zabezpieczonym dostępem do sieci oraz ponad 21 GWp mocy na wcześniejszych etapach rozwoju projektów. R.Power opiera swoją działalność na stabilnym kapitale pochodzącym zarówno od polskich, jak I zagranicznych inwestorów. tj. Three Seas Fund czy Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju, które zainwestowały w R.Power 250 mln euro. Dzięki nim możemy w bezpieczny i przewidywalny sposób realizować największe inwestycje w źródła fotowoltaiczne w całej Europie” – powiedział członek zarządu R.Power Klaudiusz Kalisz, cytowany w komunikacie.

R.Power podaje, że jest największą firmą w sektorze fotowoltaiki w Polsce. Poza Polską, R.Power rozwija projekty fotowoltaiczne na terytorium Portugalii, Włoch i Hiszpanii. R.Power działa w całym łańcuchu wartości rynku PV – rozwija projekty elektrowni, buduje je, jak i świadczy usługi zarządzania, serwisowania i obsługi elektrowni fotowoltaicznych.

(ISBnews)