Bank Pekao z nagrodą za najlepszą bankowość prywatną w Polsce

odzdzial_banku_pekao_smyk_warszawa

Bank Pekao otrzymał nagrodę dla najlepszej Bankowości Prywatnej w Polsce w ramach 8. edycji konkursu World’s Best Private Banks Awards 2023, organizowanego przez magazyn Global Finance

Doroczny konkurs Private Bank Awards organizowany przez Global Finance honoruje banki, które najlepiej zaspokajają potrzeby zamożnych osób, dążących do zwiększenia, zachowania i przekazania swojego majątku. Zwycięzcami nie zawsze są największe instytucje, ale najlepsi – posiadający cechy, które klienci oceniają wysoko przy wyborze banku. Za najlepszą bankowość prywatną w Polsce na rok 2023 uznano private banking Banku Pekao.

– Jeśli chodzi o bankowość prywatną, właściciele firm i kadra kierownicza najwyższego szczebla sektora finansowego to wyrafinowani i kompetentni klienci, zorientowani w trendach ekonomicznych i finansowych, ale mający fantastycznie szeroki wachlarz potrzeb – powiedział Joseph Giarraputo, założyciel i dyrektor redakcyjny Global Finance. – Nagrody przyznane przez Global Finance Private Bank Awards wyróżniają instytucje, które działają zarówno pod względem liczbowym, jak i ludzkim.

– Nagroda dla najlepszej bankowości prywatnej w ramach 8 edycji konkursu World’s Best Private Banks Awards 2023 potwierdza, że zmierzamy w dobrym kierunku. W tym roku obchodzimy 25 lat Private Banking. Nasze długoletnie relacje z klientami, oparte na zaufaniu i bardzo wysokiej jakości obsługi, obecnie procentują. Ale nagroda ta potwierdza również, że nasi klienci mają dostęp do najszerszej oferty inwestycyjnej w Polsce, opartej na produktach z rynków praktycznie na całym świecie, poszerzona m.in. w ostatnim czasie o obligacje Skarbu Państwa. Nieustannie się rozwijamy, szukamy nowych rynków i możliwości inwestycyjnych dla naszych klientów, również tych niestandardowych opartych o technologie blockchain, czego przykładem jest projekt Unique czy wejście do świata metaverse – podkreśla Jarosław Fuchs odpowiedzialny za Pion Bankowości Prywatnej i Produktów Inwestycyjnych. – Dziękuję wszystkim pracownikom, bo to nasz wspólny sukces. Bez nich nie udałoby się tak wiele osiągnąć – dodaje wiceprezes Fuchs.

Redakcja Global Finance wybrała zwycięzców nagród Private Bank Awards przy udziale kadry kierowniczej i znawców branży. Oprócz niezależnych badań, wykorzystuje również informacje z wpisów przesłanych przez banki do oceny szeregu czynników obiektywnych i subiektywnych. Tegoroczne oceny opierały się na analizach wykonanych w okresie od 1 lipca 2021 r. do 30 czerwca 2022 r.