Bank Pekao najlepszym bankiem w CEE wspierającym rynek nieruchomości

Bank Pekao otrzymał nagrodę w ramach 12 edycji konkursu CEE Investment Awards organizowanego przez portal EuropaProperty.com. Jako jedyny polski bank pośród nominowanych w tej kategorii, został mianowany najlepszym w Europie Środkowo-Wschodniej bankiem wspierającym finansowo rynek nieruchomościowy. Nagrodę odebrał Dieter Lobnig, dyrektor zarządzający Departamentu Bankowości Inwestycyjnej i Finansowania Nieruchomości Komercyjnych.

Bank Pekao jest znaczącym graczem na rynku nieruchomości komercyjnych. Znajduje to uznanie wśród uczestników tego segmentu, co potwierdza otrzymane wyróżnienie. Jury uzasadniło swój wybór doceniając bank za działalność kredytową oraz istotną rolę, jaką odgrywa w oferowaniu finansowania dla branży nieruchomości w trudnych czasach.

– Zespół finansowania nieruchomości komercyjnych Banku Pekao posiada rozległą wiedzę i doświadczenie w finansowaniu nieruchomości komercyjnych, zdobyte w różnorodnych warunkach rynkowych. Jesteśmy wiarygodnym i zaufanym partnerem. Naszą specjalizacją jest finansowanie nowych projektów, nie stronimy od strukturyzacji skomplikowanych i nowatorskich transakcji. Cieszymy się, że dostaliśmy wyróżnienie przyznawane przez uczestników rynku nieruchomości komercyjnych – powiedział Dieter Lobnig, dyrektor zarządzający Departamentu Bankowości Inwestycyjnej i Finansowania Nieruchomości Komercyjnych Banku Pekao.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez portal EuropaProperty.com, który dostarcza branży nieruchomości komercyjnych aktualne informacje, analizy i raporty rynkowe. W skład jury konkursowego wchodziło grono specjalistów z rynku międzynarodowego.