W szwajcarskim McDonald’s zapłacisz kryptowalutami

Co prawda nie w całej Szwajcarii, a tylko w położonym na południu kraju Lugano, niemniej w tamtejszej restauracji McDonald’s można zapłacić za zamówienie bitcoinami i USDT. Klienci zamawiają jedzenie w cyfrowym kiosku, a następnie płacą kryptowalutami w zwykłym punkcie odpraw za pomocą aplikacji mobilnej

Jest to już kolejne miejsce na świecie, w którym McDonald’s akceptuje płatności kryptowalutami. Pierwszy był Salwador, po tym jak we wrześniu 2021 r. przyjął Bitcoina jako prawny środek płatniczy. Dzięki temu we wszystkich 19 lokalach McDonald’s w tym kraju można płacić Bitcoinami, jak również przez Internet i aplikacje służące do zamawiania jedzenia z dostawą.

Znacznie ciekawsze jest jednak samo Lugano. To 63-tysięczne miasto we włoskojęzycznej Szwajcarii, które mocno stawia na nowe technologie i ma aspiracje być jednym z pierwszych miast na świecie, które wprowadzi pełną ekonomię płatności kryptowalutowych. W marcu br. ogłosiło, że jako prawny środek płatniczy wprowadza tokeny Bitcoin, Tether i LVGA. Teraz doszedł do nich USDT.

Z zapowiedzi władz miasta wynika, że ponad 200 sklepów i firm będzie akceptować płatności kryptograficzne za towary i usługi. Już teraz można w ten sposób opłacić podatki, zapłacić za bilety parkingowe, usługi publiczne i czesne studenckie.