PKO BP podwyższył oprocentowanie lokaty progresywnej dla firm do max. 7%

Warszawa, 03.10.2022 (ISBnews) – PKO Bank Polski podwyższył oprocentowanie lokaty progresywnej dla Firm i Przedsiębiorstw do maksymalnie 7%, w zależności od czasu zamknięcia lokaty, podał bank.

“W przypadku wypłaty pieniędzy z lokaty w kolejnych miesiącach od jej otwarcia, klient otrzyma odsetki naliczone za każdy dzień do czasu wypłaty, według stawki określonej dla miesiąca zamknięcia lokaty:
1-4 miesiąc – 2% w skali roku,
5-8 miesiąc – 4% w skali roku,
9-12 miesiąc – 7% w skali roku” – czytamy w komunikacie..

Oferta obowiązuje na nowe środki, przedsiębiorca może założyć dowolną liczbę takich lokat, bez górnego ograniczenia kwoty.

“Reagujemy na zmieniające się warunki rynkowe i podwyższamy oprocentowanie lokat dla firm i przedsiębiorstw. Chcemy, aby nasza oferta była atrakcyjna i wspierała polskich przedsiębiorców w zarządzaniu ich finansami poprzez bezpieczne lokowanie kapitału” – powiedział wiceprezes PKO BP nadzorujący Obszar Analiz, Bankowości Firm i Przedsiębiorstw oraz Klienta Zamożnego BP Maciej Brzozowski, cytowany w komunikacie.

Bank przypomina, że podwyższył także oprocentowanie lokat standardowych dostępnych dla firm i przedsiębiorstw w serwisach iPKO i iPKO biznes. Oprocentowanie lokaty na 1 miesiąc wynosi teraz 0,75%, lokaty trzymiesięcznej – 1,5%, lokaty półrocznej – 2%, a rocznej – 2,5%.

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW. Aktywa razem banku wyniosły 418,09 mld zł na koniec 2021 r.

(ISBnews)