Dach, który sam produkuje prąd już dostępny

MyRoof to koncept dachu solarnego opracowany przez firmę mdm®NT z Bielska Białej, który pozwala zastąpić montowanie paneli fotowoltaicznych na tradycyjnych dachach. Jest to efektywny energetycznie dach solarny spełniający wszystkie wymogi, jakie musi mieć dach w naszej szerokości geograficznej. Zainteresowani mogą już zamawiać jego montaż korzystając z sieci ponad 200 dystrybutorów w całej Polsce

Dach solarny składa się z części aktywnej wykonanej z paneli fotowoltaicznych oraz z części pasywnej, również zaprojektowanej przez MyRoof. Część pasywna może być wykonana zgodnie z wytycznymi
i oczekiwaniami inwestora z praktycznie dowolnego dostępnego materiału dachowego. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom nie dochodzi do podwójnego obciążania więźby dachowej, co stanowi problem w obecnie stosowanych rozwiązaniach polegających na montowaniu paneli na istniejącej konstrukcji dachu. Dzięki zastosowaniu dachu solarnego eliminuje się również ryzyko uszkodzenia dachu w trakcie montowania paneli. Montażysta (dekarz) wchodzi na dach tylko raz i montuje na nim tylko jedno urządzenie, zamiast ingerować w istniejące pokrycie. Efektem jest nowoczesny, designerski dach o ponadczasowej stylistyce, który może stwarzać wrażenie jednolitej szklanej powierzchni, bez aluminiowych ram.

– Nasza firma jest obecna na rynku usług dekarskich od ponad 27 lat. Specjalizujemy się w produkcji membran dachowych i wszelkich akcesoriów niezbędnych do montażu dachów. Doświadczenie i wiedzę pozyskaną w tym czasie wykorzystaliśmy do stworzenia zintegrowanego dachu solarnego opartego o własne rozwiązania. Powstała unikatowa konstrukcja dachu opracowana wspólnie z doświadczonymi dekarzami. MyRoof oznacza „mój dach”. Rozwiązanie to pozwala na szybki montaż dachu przy zapewnieniu pełnego bezpieczeństwa i ponadprzeciętnej trwałości – mówi Marek Maślanka, właściciel  mdm®NT.

Dachy MyRoof mają moc zależną od warunków danego obiektu. Można je montować na budynkach jednorodzinnych, obiektach przemysłowych i dużych halach. Rozwiązanie jest w pełni skalowalne.

– Od decyzji o zamontowaniu MyRoof zainteresowany klient otrzymuje kompleksową pomoc obejmującą sprawdzenie konstrukcji istniejącej lub planowanej więźby dachowej, warunki techniczne przyłącza energetycznego i wszystkie inne parametry potrzebne do niezakłóconego działania elementów fotowoltaicznych. Każdy klient otrzymuje wszystkie niezbędne dokumenty i uzgodnienia tak, by dach fotowoltaiczny działał długo, efektywnie i bezawaryjnie. Montaż możliwy jest na istniejących obiektach, jak i tych dopiero planowanych – zapewnia Marek Maślanka.

Żywotność dachu solarnego MyRoof przekracza 20 lat. Po 20 latach nadal będzie pracował z ponad 80% początkowej mocy wyjściowej. Wszystkie zastosowane komponenty objęte są długoletnimi gwarancjami renomowanych producentów oraz gwarancją MyRoof. Połać dachowa, na której montuje się system MyRoof, powinna posiadać pełne deskowanie całej powierzchni. Montaż dachu solarnego można zamawiać korzystając z sieci ponad 200 doświadczonych dystrybutorów w całej Polsce.