Frigo Logistics żywi armię USA w Polsce

Materiały prasowe

Frigo Logistics w ramach nawiązanej w 2018 r. współpracy z firmą Theodor Wille Intertrade (TWI) jest jedynym podmiotem, który zaopatruje armię amerykańską w Polsce w produkty mrożone, suche oraz świeże. Przy użyciu wyspecjalizowanych cystern realizuje dostawy do wszystkich 18 jednostek wojsk USA w Polsce. Obecnie stacjonuje w nich kilkanaście tysięcy żołnierzy

– W ostatnich miesiącach do Polski przybyły kolejne oddziały wojsk amerykańskich, co spowodowało utworzenie nowych baz wojskowych, a tym samym wzrost wolumenów obsługiwanych przez nas zamówień dla armii. Obsługa trzech grup produktowych w ramach jednego środka transportu i dostawy w różne części Polski, wymaga od nas przygotowania odpowiedniej floty oraz elastyczności – mówi Kristof Verbruggen, prezes Frigo Logistics. 

Wojska amerykańskie stacjonują na terenie Polski od 2012 r. W ostatnich latach obecność żołnierzy ze Stanów Zjednoczonych sukcesywnie się jednak zwiększała. Proces ten jeszcze bardziej przyspieszyła tocząca się wojna w Ukrainie. Z uwagi na konflikt zbrojny za naszą wschodnią granicą, w ostatnich miesiącach liczba wojsk USA przebywających obecnie na terenie Polski zwiększyła się do niemal 20. jednostek. Ich głównym celem jest wzmocnienie wschodniej flanki NATO.

Frigo Logistics obsługuje wszystkie bazy wojska amerykańskich stacjonujące w Polsce oraz dostarcza produkty do baz w krajach takich jak: Litwa, Łotwa, Estonia, Słowacja, Niemcy, Węgry.

Współpraca odbywa się za sprawą nawiązanej umowy z firmą Theodor Wille Intertrade (TWI), która odpowiada za dostawy żywności do jednostek wojsk USA w różnych częściach świata.

Frigo Logistics to operator logistyczny dla produktów głęboko mrożonych, produktów dry i fresh, air&sea, farmaceutycznych oraz płynnych produktów spożywczych. Firma od niemal czterech lat dostarcza do armii amerykańskiej świeże, mrożone oraz suche produkty spożywcze. Są to m.in.: owoce i warzywa, dania gotowe, mięso, ryby i produkty mączne oraz zbożowe. Trafiają do jednostek wojskowych rozmieszczonych w różnych częściach Polski.

Firma świadczy międzynarodowe usługi frachtu morskiego, lotniczego i kolejowego. Frigo Logistics obecnie obsługuje na wyłączność siedem sieci handlowych działających na polskim rynku oraz grupę około osiemdziesięciu producentów oferujących artykuły spożywcze. Operator dostarcza produkty wymagające kontrolowanych temperatur do ponad 4500 punktów w całej Polsce. Firma powstała w 2001 r., a od 2004 r. stanowi część Nichirei Logistics Group. Koncern Nichirei zajmuje pierwsze miejsce na rynku japońskim i piąte na świecie wśród firm specjalizujących się w usługach transportowych dla branży spożywczej.