E.ON zaprasza na festiwal Królewskie Arkady Sztuki

Materiały prasowe

Rusza 13. edycja festiwalu Królewskie Arkady Sztuki. W każdy weekend sierpnia mieszkańcy stolicy i turyści będą mogli skorzystać z bogatej oferty koncertów oraz przedstawień teatralnych zupełnie za darmo. Wydarzenia będą się odbywać w Arkadach Kubickiego oraz w Ogrodach Zamku Królewskiego. E.ON wspiera festiwal już po raz trzeci

Królewskie Arkady Sztuki organizowane są już po raz trzynasty. Co roku organizatorzy zapraszają do udziału artystów ze świata muzyki i teatru. Od 5 do 27 sierpnia odwiedzający będą mogli wysłuchać koncertów muzyki klasycznej i jazzowej. W programie przewidziano także spektakle i spotkania dla dzieci. Łącznie w Arkadach i Ogrodach zamkowych odbędzie się 11 wydarzeń kulturalnych.

 – E.ON od lat angażuje się w lokalne inicjatywy w Warszawie, a z samym Zamkiem Królewskim w Warszawie związani jesteśmy od 2019 roku. Wspieramy nie tylko Królewskie Arkady Sztuki. W tym roku zostaliśmy również partnerem Działu Edukacji Zamku Królewskiego – mówi Aleksandra Smyczyńska, szefowa komunikacji i public affairs w E.ON Polska. – Zaangażowanie w wydarzenia lokalne jest bliskie naszym sercom. Sami jako mieszkańcy stolicy także chętnie korzystamy z kulturalnej oferty miasta.

Festiwal rozpocznie się monodramem aktorki Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Agnieszki Przepiórskiej, przedstawiającym historię Simony Kossak – kobiety, która wybrała życie w harmonii z naturą. Zaplanowane na ten rok spektakle teatralne prezentować będą różnorodną tematykę: od hołdu dla niemego kina Charliego Chaplina, przez upamiętnienie wydarzeń historycznych, po niezwykłe przedstawienia teatralne dla dzieci. Miłośnicy muzycy będą mogli posłuchać koncertów zespołów kameralnych, jazzowych i recitali oraz poezji śpiewanej.

Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach Festiwalu Królewskie Arkady Sztuki jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Pełen program znajduje się na stronie internetowej Zamku Królewskiego w Warszawie.

Ubiegłoroczna edycja Królewskich Arkad Sztuki związana była z 50. rocznicą odtworzenia Zamku Królewskiego w Warszawie, będącego symbolem stolicy. Obchody Jubileuszu są rozłożone na cztery lata. W 2024 roku nastąpi 40. rocznica udostępnienia publiczności dawnej siedziby królów. W 1980 roku Zamek Królewski w Warszawie wraz ze Starym Miastem został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.