Zakończono prace przy realizacji dwóch biurowców stanowiących część współczesnej zabudowy łódzkiej Fuzji, pofabrycznego kompleksu rewitalizowanego przez Echo Investment. Oba budynki uzyskały pozwolenie na użytkowanie, a ich główny najemca firma Fujitsu rozpoczął pracę w nowym biurze
Kolejny fragment miastotwórczej inwestycji Echo Investment ukończony. Biurowce w Fuzji to integralna część powstającej na tym pofabrycznym terenie przestrzeni miejskiej, która dzięki prowadzonej inwestycji ponownie zaczyna tętnić życiem. Dwa budynki biurowe – M4 i M4A – to łącznie ponad 19 tysięcy mkw. nowoczesnej przestrzeni zasilającej łódzki rynek biurowy.
Głównym najemcą biurowców jest łódzki zespół Fujitsu Poland Global Delivery Centre. Łódzka historia firmy rozpoczęła się w marcu 2009 r. otwarciem kluczowej lokalizacji w globalnej sieci serwisowej Fujitsu. Centrum świadczy usługi wsparcia IT dla klientów globalnych w ramach zdalnego zarządzania infrastrukturą IT (klienta końcowego i centra danych), usług aplikacyjnych i badań w rozwoju najnowszych technologii i produktów innowacyjnych oraz zarządzania finansami i księgowością dla podmiotów Fujitsu. To tutaj 365 dni w roku, 24 godziny na dobę setki specjalistów proponuje rozwiązania i wspiera 119 największych marek, ze wszystkich branż: finansowej, bankowości, motoryzacyjnej, usługowej, przemysłowej, produkcyjnej czy telekomunikacyjnej.
Decyzja o konsolidacji i wybór nowej lokalizacji to kolejny krok w rozwoju firmy na terenie Łodzi.
– Przystępując do projektu utworzenia naszego nowego biura w Fuzji, chcieliśmy przede wszystkim zapewnić jak najwyższy komfort naszym pracownikom. Pandemia mocno wyznaczyła nam kierunek,
w którym należało podążać. Nasze nowe biuro jest zaprojektowane tak, by stwarzało sprzyjające warunki zarówno do swobodnej, kreatywnej pracy, lecz przede wszystkim do spotkań zawodowych. Świetne zaplecze kuturalno-rekreacyjne wokół obiektu daje też dodatkową możliwość spotkań ze znajomymi po pracy. A to wszystko przypieczętowane jest niepowtarzalnym łódzkim klimatem, który uwielbiamy – mówiAleksandra Durzyńska – Prochowska, dyrektor zarządzająca Fujitsu Polska GDC.
Parter obu biurowców zdobi szklana fasada, natomiast na pozostałych kondygnacjach powtarzalnych znajduje się elewacja w postaci specjalnej okładziny z żaluzji, wkomponowanej poziomo w przestrzeń międzyokienną. Częścią biurowców jest także wpisana do rejestru zabytków ściana, stanowiąca pozostałość po budynku, pełniącym za czasów świetności dawnej fabryki funkcję bielnika, magla wodnego oraz suszarni. W ramach prowadzonej przez Echo Investment inwestycji, historyczna ściana poddana została pracom konserwatorskim, przypominając o fabrycznej tradycji miejsca.
Biurowce zaprojektowane przez Medusa Group posiadają certyfikat BREEAM na poziomie Excellent, a ich użytkowanie będzie przyjazne dla środowiska dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań wpływających na niskie zużycie energii i znaczne ograniczenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery.
– Jesteśmy związani z Łodzią od ponad 20 lat. Dostrzegamy szereg zmian jakie dzieją się na naszych oczach – ale z czego jesteśmy szczególnie dumni – z naszym udziałem. Biznesowa mapa Polski wzbogaca się o kolejny, świetnie rokujący region. Łodź zmienia się zarówno wizualnie, jak i staje się ciekawym środowiskiem do rozwoju biznesu. Od początku 2022 roku dostarczyliśmy na łódzki rynek biurowy ponad 34 tys mkw. nowoczesnej i dopasowanej do potrzeb przestrzeni do pracy. Przy alei Piłsudskiego rozpoczął pracę biurowiec REACT, a w Fuzji biurowce M4 i M4A. Realizacja budynków biurowych w zabytkowym otoczeniu jakim jest Fuzja była wyzwaniem, jednak dzięki wspólnej pracy wielu zespołów osiągnęliśmy wspaniały efekt końcowy. Niezwykle cieszymy się, że w biurowce stały się nową siedzibą firmy Fujitsu. Jestem przekonana, że praca w tak wyjątkowym miejscu, jakim jest Fuzja będzie dla naszego najemcy komfortem i przyjemnością – mówi Katarzyna Kubicka, dyrektor regionalna w dziale biur Echo Investment.
Fuzja to flagowa inwestycja Echo Investment prowadzona w centrum Łodzi na terenie dawnych zakładów fabrycznych Karola Scheiblera. Multifunkcyjny projekt powstaje na obszarze 8 ha w otoczeniu historycznej zabudowy, która zyska nowe funkcje. Inwestycja po wielu latach od upadku zakładów Uniontex powraca do Łodzi jako pełnoprawna część miasta z ofertą kulturalną, rozrywkową, gastronomiczną, usługowo – handlową, a także budynkami mieszkalnymi, nowoczesną powierzchnią biurową, miejskim placem (Ogrody Anny) i otwartymi, zielonymi terenami wspólnymi. Łącznie na 8 ha zlokalizowane będą 22 budynki, z czego 15 to obiekty historyczne.