ISBiznes Logo

Partner merytoryczny

Bank Pekao
wtorek, 23 czerwca, 2026
ISBiznes Logo

Partner merytoryczny

Bank Pekao
Strona główna ISBnews Grupa Azoty jest spokojna o podpisanie porozumień z bankami na kolejne okresy

Grupa Azoty jest spokojna o podpisanie porozumień z bankami na kolejne okresy

Warszawa, 28.09.2023 (ISBnews) – Grupa Azoty jest spokojna co co możliwości zawarcia porozumień z instytucjami finansowymi dotyczącymi odstąpienia od stosowania kowenantów w kolejnych okresach, poinformował wiceprezes Marek Wadowski.

„Prowadzimy rozmowy z bankami dotyczące kolejnych okresów, przy czym podpisanie porozumienia dotyczącego I półrocza pozytywnie rokuje na kolejne okresy. Oczywiście, jest jeszcze sporo pracy przed nami, ale jesteśmy spokojni, że takie porozumienie na koniec obecnego roku jest możliwe do zawarcia” – powiedział Wadowski podczas telekonferencji.

1 września br. Grupa Azoty podpisała porozumienia z 13 instytucjami finansującymi, na mocy których instytucje zgodziły się na odstąpienie od stosowania wskaźnika dług netto/EBITDA na koniec czerwca 2023 roku w ramach warunków umów o finansowanie Grupy Azoty oraz Grupy Azoty Zakładów Chemicznych Police.

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO, czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym, znajdując zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 24,66 mld zł w 2022 r.

(ISBnews)