Warszawa, 22.11.2024 (ISBnews) – Bacteromic – spółka w 100% zależna od Scope Fluidics – nawiązała współpracę z TE Connectivity, podał Scope Fluidics. Zgodnie z umową, TE Connectivity zaprojektuje i zbuduje na swoim terenie w Mondragón w Hiszpanii półautomatyczną linię produkcyjną umożliwiającą komercyjną produkcję paneli systemu Bacteromic. Według szacunków, łączna kwota wydatków niezbędna dla uruchomienia linii, z uwzględnieniem wynagrodzenia dla dostawcy, wyniesie ok. 1 mln euro. Uruchomienie linii planowane jest do końca 2025 roku.
“Konsekwentnie rozwijamy i budujemy wartość naszego sztandarowego projektu Bacteromic, czyli szybkiego, kompleksowego i zautomatyzowanego systemu testowania wrażliwości infekcji bakteryjnych na antybiotyki. Bez wątpienia ważnym krokiem w tym kierunku jest nasza nowa inwestycja w półautomatyczną linię produkcyjną, której uruchomienie planujemy na koniec 2025 roku. Warto także podkreślić, że nowa inwestycja istotnie zwiększa atrakcyjność spółki Bacteromic dla potencjalnej transakcji M&A” – powiedział wiceprezes i dyrektor finansowy Scope Fluidics Szymon Ruta, cytowany w komunikacie.
“Wybór podwykonawcy był głównie motywowany doświadczeniem firmy oraz jej zdolnością do skalowania produkcji i wytwarzania kartridży po kosztach, które umożliwiają generowanie atrakcyjnych marż zysków ze sprzedaży produktów. Zakładamy, że produkcja kartridży na większą skalę przy stosunkowo niskim koszcie stanowi jedną z przewag konkurencyjnych systemu Bacteromic” – dodał CEO w Bacteromic Bernd Eberhardt.
Podwykonawca to spółka z międzynarodowej grupy notowanej na giełdzie NYSE specjalizującej się między innymi w opracowywaniu i wytwarzaniu produktów z obszaru medical technology, w tym polegających pod regulacje IVD. Obie strony zakładają również, że w dalszej kolejności podwykonawcy zostanie powierzona produkcja paneli na potrzeby komercyjnej sprzedaży systemu Bacteromic.
Scope Fluidics powstał w 2010 r. w Instytucie Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk z myślą o tworzeniu rozwiązań dla medycyny na bazie technologii mikroprzepływowych. Spółka zajmuje się rozwojem projektów technologicznych w obszarze diagnostyki i ochrony zdrowia. Spółka w 2023 r. przeniosła się z NewConnect na rynek główny GPW. Wchodzi w skład indeksu sWIG80.
(ISBnews)