Play agreguje streaming, rozmawia o poszerzaniu oferty z kolejnymi dostawcami

https://www.youtube.com/v/yLt8_rN40Yg?version=3

Play agreguje streaming, rozmawia o poszerzaniu swojej oferty z kolejnymi dostawcami treści i rozrywki, poinformował ISBtech dyrektor Departamentu Usług dla Domu w Play Artur Dominiak.
„Cały czas obserwujemy nowe serwisy, które pojawiają się na rynku. Każdy z nich ma swój pomysł na siebie, oferuje dostęp do unikalnych treści. Rozmawiamy z wszystkimi dostawcami, bo chcemy być dobrzy w roli agregatorów tych treści. Nie mamy ambicji, żeby je tworzyć. Natomiast chcielibyśmy, żeby nasi klienci wraz ze światłowodem dostawali dostęp do najlepszych treści wideo” – powiedział ISBtech Dominiak.

Dodał, że strategia Play, jeśli chodzi o dostarczanie infrastruktury światłowodowej, jest oparta na dwóch filarach. „Po pierwsze na zwiększaniu zasięgu. Chcielibyśmy w najbliższych latach dotrzeć do 7 mln gospodarstw domowych. Drugim filarem jest podniesienie jakości sieci ze standardu kablowego do światłowodu. To element, na którym bardzo mocno będziemy się skupiać, żeby zapewnić naszym klientom przyszłościowe rozwiązanie, z którego będzie można korzystać przez najbliższe kilkanaście, jak nie kilkadziesiąt lat. Wierzymy, że jesteśmy w stanie łączyć usługi związane ze światłowodem z usługami dostępu do treści” – dodał dyrektor Play.

Play rok temu wprowadził na rynek Telewizję Nowej Generacji, czyli streamingu łączonego z kanałami liniowymi, a wyniki usługi po tym okresie są zgodne z oczekiwaniami operatora.