Akademik premium w Krakowie sprzedany

Savills wspólnie z CA Ventures oraz Golub & Co. sprzedał akademik LivinnX w Krakowie belgijskiemu inwestorowi XIOR. Akademik posiada 290 samodzielnych pokoi z 673 łóżkami dla studentów i oferuje największy wachlarz udogodnień w kraju, w tym taras na dachu z jacuzzi, ściankę wspinaczkową, siłownię, saunę, wspólną kuchnię, pralnię, pokój muzyczny oraz inne przestrzenie rekreacyjne i do nauki. Całkowita powierzchnia najmu wynosi w przybliżeniu 14 400 m².

Nieruchomość znajduje się przy ulicy Tadeusza Romanowicza w krakowskiej dzielnicy Zabłocie na południowy wschód od dzielnicy Kazimierz, jednego z kluczowych obszarów turystycznych w mieście. Akademik znajduje się zaledwie 300 metrów od Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, największej prywatnej uczelni w Krakowie, z około 8000 studentów. W okolicy znajduje się wiele udogodnień, w tym kawiarnie, puby, restauracje i sklepy spożywcze. W bliskiej odległości od budynku znajduje się przystanek komunikacji miejskiej, umożliwiając dostęp do głównych punktów Krakowa w mniej niż 10 minut.

„Popyt na inwestycje na rynku PBSA w Polsce rośnie z powodu rosnącej liczby międzynarodowych studentów oraz rosnących oczekiwań i potrzeb ze strony krajowego sektora akademików. LivinnX jest jednym z najwyższej jakości obiektów w kraju i cieszymy się, że udało nam się sfinalizować sprzedaż w imieniu naszego klienta” – mówi Jacek Kałużny, head of operational capital markets w Savills Poland.

„Polska jest piątym co do wielkości rynkiem studenckim w Unii Europejskiej, z około 1,22 miliona studentów studiujących na uczelniach wyższych. Chociaż rynek PBSA w Polsce odnotował znaczący rozwój w ostatnich latach, nadal znajduje się w początkowej fazie, co czyni go atrakcyjnym rynkiem inwestycyjnym z potencjałem do dalszego wzrostu” – dodaje Marcus Roberts, head of savills european operational capital markets.