Francja zwycięży w EURO 2024, a królem strzelców zostanie Kylian Mbappe

Dzisiaj wieczorem rozpocznie się turniej Starego Kontynentu w piłce nożnej, gdy wyjdą na murawę drużyny Niemiec i Szkocji. Polska jest w grze, ale przyjdzie jej się zmierzyć z Holandią, Austrią i Francją. To wymagający przeciwnicy bez dwóch zdań.

Redakcja ISBiznes.pl przeprowadziła sondaż wśród przedstawicieli świata biznesu na temat nadchodzącego czempionatu Starego Kontynentu, którego gospodarzem są Niemcy. To staje się już naszą tradycją – poprzednio zorganizowaliśmy tego typu inicjatywę przy okazji mundialu w Katarze. W typowaniu zwyciężył wówczas Radosław Pela z PK Green, a na podium znaleźli się również Jacek Rutkowski (Amica) i Jarosław Romanowski (d. Ciech) – z wynikami tego sondażu zapoznasz się TUTAJ:

To już historia. Przed nami Mistrzostwa Europy, które zostaną rozegrane na stadionach naszego zachodniego sąsiada. Turniej rozpocznie się meczem Niemcy-Szkocja. A później ruszy karuzela rozgrywkowa, której zwieńczeniem będzie finał w dniu 14 lipca. W EURO 2024 weźmie udział także Polska, która cudem awansowała po rzutach karnych w meczu z Walią.

Poprosiliśmy czołowych menedżerów o wypowiedzi na temat oczekiwań związanych z rozgrywkami EURO 2024.

Do uczestników sondażu skierowaliśmy kilka pytań:

 1. Czy Polska w trakcie EURO 2024 wyjdzie z grupy D?
 2. Jeżeli Polska nie wyjdzie, to kto z tej grupy awansuje do dalszej fazy rozgrywkowej?
 3. Ile goli strzeli Robert Lewandowski podczas EURO 2024?
 4. Kto zostanie mistrzem Europy i kogo ta drużyna pokona w finale?
 5. Kto zostanie królem strzelców EURO 2024?

Kamil Cisowski

Kamil Cisowski, CFA, dyrektor analiz i doradztwa inwestycyjnego Domu Inwestycyjnego Xelion

 1. Nie
 2. Francja i Holandia.
 3. Jednego.
 4. Francja, pokona Anglię (mam nadzieję, że taki finał jest w ogóle możliwy).
 5. Kylian Mbappe.

Radosław Pela

Radosław Pela, założyciel i zarządzający PK Green Capital Commodities

 1. Polska nie wyjdzie z grupy.
 2. Do dalszej fazy awansują Holandia, Francja i Austria.
 3. Strzeli jednego gola.
 4. Francja, w finale wygra z Holandią.
 5. Mbappe.

Marcin Puziak

Marcin Puziak, CFO, członek zarządu Qemetica

 1. Nie.
 2. Francja i Holandia.
 3. Jeden gol.
 4. Francja wygra, a Anglia zagra w finale.
 5. Harry Kane.

Jacek Rutkowski

Jacek Rutkowski, prezes Grupy Amica

 1. Moim zdaniem Polska nie zdoła niestety wywalczyć awansu do dalszej fazy rozgrywek na EURO 2024. W grupie D znajdują się bardzo silne drużyny, takie jak Francja i Holandia, a w ostatnich latach polska reprezentacja miała problemy z utrzymaniem stabilnej formy.
 2. Sądzę, że z grupy D do dalszej fazy rozgrywkowej awansują Francja i Holandia. Obie drużyny prezentują wysoki poziom i mają w swoich składach wybitnych zawodników.
 3. Robert Lewandowski strzeli 2 gole podczas EURO 2024, ponieważ jest znakomitym napastnikiem.
 4. Uważam, że mistrzem Europy zostaną Niemcy, którzy w finale pokonają Francję. Niemiecka drużyna jest bardzo dobrze zorganizowana i ma potencjał, aby sięgnąć po tytuł.

5. Królem strzelców EURO 2024 zostanie Kylian Mbappe, który jest znany ze swojej niesamowitej szybkości, techniki i umiejętności strzeleckich.


Tomasz Salski

Tomasz Salski, główny akcjonariusz Grupy Klepsydra oraz ŁKS Łódź

 1. Jestem kibicem i optymistą dlatego wierzę, że uda nam się wyjść z grupy, choć gdybym miał inwestować w tę ideę to byłbym dalece ostrożny.
 2. Bądźmy optymistami, ale faworytami są Francuzi i Holendrzy.
 3. Sądzę, że oczekiwania wobec RL9 są w naszym kraju nadal bardzo duże, ale niestety mało z nas dostrzega, że jest on właściwie już na końcu swojej przepięknej kariery. Od czasów Zbigniewa Bońka czy Józefa Młynarczyka żaden z piłkarzy nie dawał nam tak dużo radości i dumy. Jest wspaniałym ambasadorem Polski. Co do zdobyczy bramkowych, to przewidywałbym 2 może 3 gole, natomiast ważniejsze będzie czy jego gole będą dawały nam zwycięstwa.

Kiedyś sir Alex Ferguson zapytany, dlaczego nie chce dalej współpracować z Dimitarem Berbatovem, który właśnie strzelił najwięcej goli dla Manchesteru United, odpowiedział, że nie interesują go napastnicy, którzy strzelają na 3-0 czy 4-0, interesują go tylko ci, których bramki dają zwycięstwa.

 1. Przyznam się, że nie śledziłem jeszcze drabinki, ale dla mnie czysto piłkarsko wymarzony finał to Anglia i Francja. I niech wygra lepszy.
 2. Jestem wielkim fanem Cristiano Ronaldo i byłoby to niesamowite zwieńczenie jego kariery. Z drugiej strony piłka tyle razy już nas zaskakiwała, że zapewne będzie to ktoś mniej oczywisty niż ci najwięksi, jak wspomniany Ronaldo, Mbappe czy Harry Kane. Jedno mógłbym zaryzykować, że będzie to piłkarz, który jest etatowym wykonawcą rzutów karnych w swoim zespole.

Costas Tziamalis

Costas Tziamalis, wiceprezes zarządu Grupy ASBIS

 1. Polska zakwalifikuje się z Francją!
 2. Holandia nie zakwalifikuje się.
 3. Lewandowski strzeli 2 gole.
 4. Francja pokona Portugalię w finale.
 5. Kylian Mbappe.

Marcin Kuchciak

Marcin Kuchciak, autor sondażu

 1. Nie wyjdziemy z grupy D. Mamy zbyt dużo deficytów. Jestem spokojny o bramkarzy. Wojtek Szczęsny jest klasą. Łukasz Skorupski i Marcin Bułka to świetni goalkeeperzy. Całkiem obiecująco wygląda pomoc, na czele z Piotrem Zielińskim. Robert Lewandowski jako napastnik to bez wątpienia plus, choć po meczu z Turcją trochę się obawiam, czy wystąpi w meczu z Holandią. Problem zaczyna się wtedy, gdy spojrzymy na obronę. Życzę Jankowi Bednarkowi, żeby wspiął się na wyżyny swoich umiejętności.
 2. Awans będzie sprawą zespołów z Francji, Holandii i Austrii.
 3. Lewy strzeli raz w meczu z Austrią, ale to nie wystarczy, żeby zdobyć choćby punkt w tym meczu.
 4. Mistrzem Europy zostanie Francja, która pokona w finale Niemcy.
 5. Kylian Mbappe.