Sygnis wszedł na rynek w Singapurze

Polski producent deeptechowego hardware’u rozpoczął sprzedaż produktów własnych z flagowej linii DIW (Direct Ink Writing) w Singapurze. 2 maja br. Sygnis zawarł umowę dystrybucyjną na rynek singapurski z Arc Sciences PTE, a w tym tygodniu dostarczył pierwsze sprzedane urządzenie F-NIS na tym rynku.

Direct Ink Writing (DIW) to flagowa linia produktów stworzonych przez SYGNIS. Należą do niej m.in.: rewolucyjne urządzenie F-NIS, pozwalające na druk z dowolnego jednoskładnikowego materiału półpłynnego, jak np. żywica, silikon, żele czy pasty ceramiczne oraz SYGPAST – hybrydowa drukarka do wieloskładnikowych materiałów płynnych z systemem kontroli jakości w czasie rzeczywistym, która wejdzie do sprzedaży w tym roku. Z F-NISów korzystają już m.in. Canmet Energy Technology Ctr, Technische Universität Dresden, University of Cincinnati, Source Graphics (partner US Military Academy), Universitat Politècnica de Catalunya oraz Florida Institute of Technology.

„Singapur to dla nas ciekawy rynek o ogromnym potencjale. W regionie ASEAN Singapur ma aż 40% udział w rynku wytwarzania przyrostowego, a rząd inwestuje kolejne środki w dalszy rozwój technologii przyrostowych. Dzięki realizowanym od 2015 roku inicjatywom Narodowego Klastra Innowacji w zakresie Wytwarzania Przyrostowego (NAMIC) Singapur stał się liderem adopcji tych technologii w regionie, ale rynek nie jest jeszcze nasycony i widzimy zapotrzebowanie na urządzenia klasy F-NIS. Wchodzimy więc na ten rynek w dobrym czasie, a portfolio naszych produktów daje nam możliwość szybkiego reagowania na potrzeby klientów” – podkreśla Andrzej Burgs, prezes Sygnis.

W 2024 roku Sygnis koncentruje się na rozwoju produktów własnych i zwiększeniu sprzedaży urządzeń z flagowej linii DIW. W ramach rozwoju sieci sprzedaży produktów z tej linii w marcu i kwietniu tego roku spółka zawarła siedem umów dystrybucyjnych. Partnerami polskiego producenta deeptechowego hardware’u zostały: Daemon 3D Print (Wielka Brytania), Alfatek Systems (Indie), Tresdenou (Hiszpania), Richvalsky Manufacturing (Czechy), Ballistic Bit (Izrael), Additiveplus (USA) oraz Metreo SRL (Włochy). Wszystkie zawarte umowy to pierwsze umowy dystrybucyjne SYGNIS w obszarze druku na danym rynku. Obecnie notowana na NewConnect spółka posiada łącznie 10 umów dystrybucyjnych, a zgodnie z przyjętą strategią rozwoju planuje dalej rozwijać sieć sprzedaży produktów własnych we współpracy z kolejnymi partnerami.