Makarony Polskie: Capex w 2024 r. będzie podobny jak w ub.r., zaś w 2025 r. wzrośnie

Warszawa, 04.04.2024 (ISBnews) – Wydatki capex Makaronów Polskich powinny ukształtować się w tym roku na podobnym poziomie, jak w 2023 r., gdy wyniosły poniżej 10 mln zł, zaś w 2025 r. powinny wzrosnąć, bo grupa przygotowuje się do dużych projektów, poinformował prezes Zenon Daniłowski. 

“Rok 2024 nie będzie bardzo forsowny, jeśli chodzi o capex, bo od zamówienia do montażu np. linii technologicznych, to rok oczekiwania, dlatego rok 2024 to będzie bardziej oszczędzanie na wkład własny do projektów rozwojowych, gdzie czekamy na dotacje – projektów, które prawdopodobnie będą realizowane dopiero w 2025 r. Myślę, że 2024 r. będzie na podobnym poziomie, jak w 2023 r. albo niższym, ale przygotowujemy się do dużych projektów na rok 2025” – powiedział Daniłowski podczas wideokonferencji. 

Dodał, że Grupa będzie prowadziła projekty nakierowane na przebudowę w Stoczku Łukowskim pod kątem większej automatyzacji produkcji i automatyzacji pakowania, a także projekty magazynowe.

“Będziemy inwestowali też w produkty innowacyjne i nowoczesne w produkcji makaronów, a których jeszcze nie mamy, ale na razie to tajemnica firmy. Polski konsument coraz częściej szuka bowiem produktów innowacyjnych, a nie tylko po to, żeby zaspokoić głód. W Stoczku myślimy o wydatkach rzędu 40 mln zł, a Korpele, czyli nasz nowy zakład, po akwizycji będzie też intensywnie rozbudowywany i właśnie tam będą te innowacyjne produkty makaronowe rozwijane” – zapowiedział prezes.

Makarony Polskie są jednym z największych producentów makaronów w Polsce i regionie CEE. Posiadają zakłady produkcyjne makaronów w Rzeszowie, Częstochowie i Korpelach oraz zakład produkcji dań gotowych w Stoczku Łukowskim. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r. 

(ISBnews)