Asbis rekomenduje wypłatę łącznie 0,5 USD dywidendy na akcję z zysku za 2023 r.

Warszawa, 27.03.2024 (ISBnews) – Rada dyrektorów Asbis zarekomenduje akcjonariuszom wypłatę finalnej dywidendy z zysków za 2023 r. w wysokości 0,30 USD na akcję, podała spółka. Oznacza to, że łącznie z dywidendą zaliczkową wypłaconą w grudniu wysokość dywidendy z zysków za 2023 r. może wynieść 0,5 USD na akcję. W sumie spółka może wypłacić inwestorom 27,75 mln USD, co stanowiłoby rekordową dywidendę w historii spółki.

7 grudnia 2023 r. spółka wypłaciła akcjonariuszom zaliczkę na poczet dywidendy z zysku netto za 2023 r. w wysokości 0,2 USD na akcję, przypomniano.

“Asbis już od 7 lat nieprzerwanie dzieli się z akcjonariuszami swoimi zyskami. Spółka jest w bardzo dobrej kondycji finansowej, a nasze zyski od kilku lat kształtują się na bardzo wysokich poziomach, dlatego też zdecydowaliśmy się na zarekomendowanie wypłaty dywidendy na rekordowym poziomie. Pozostały zysk przeznaczymy na dalszy rozwój Grupy Asbis, w tym m.in. na nowe inwestycje w Afryce, Azji Centralnej, dalszy rozwój Breezy oraz AROS, czyli naszej dywizji robotycznej. Wszystkie te działania z pewnością pomogą Asbis jeszcze bardziej umocnić pozycję rynkową we wszystkich segmentach, w których Grupa działa, oraz zbudują dodatkową wartość dla akcjonariuszy na wiele kolejnych lat” – powiedział CEO Grupy Asbis Serhei Kostevitch, cytowany w komunikacie.

Asbis Enterprises Plc jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r.; wchodzi w skład indeksu mWIG40. Skonsolidowane przychody Asbis wyniosły 3,06 mld USD w 2023 r.

(ISBnews)