Marvipol liczy na rekordową sprzedaż mieszkań w 2024 roku

Warszawa, 18.03.2024 (ISBnews) – Marvipol Development widzi duży potencjał rozbudowy oferty i liczy, że bieżący rok będzie rekordowy pod względem sprzedaży mieszkań, poinformował wiceprezes Andrzej Nizio.

“Na ten rok jeszcze zakładam, że ok. 2-3 nowych projektów uda nam się wprowadzić do sprzedaży, tak że liczymy, że ten rok, jeżeli chodzi o poziom sprzedaży, będzie naprawdę rekordowy, jeżeli chodzi o spółkę” – powiedział Nizio podczas konferencji prasowej.

“W 2024 wkroczyliśmy z 560 lokalami mieszkalnymi w naszej ofercie. Potencjał tego, co jest w naszych planach jest taki, aby to praktycznie podwoić” – dodał.

W 2023 r. Grupa Marvipol Development zawarła 661 umów sprzedaży mieszkań, lokali użytkowych oraz lokali inwestycyjnych (w tym 24 umowy sprzedaży lokali inwestycyjnych w Unique Apartments).

Dyrektor finansowy Maciej Kiełkowski poinformował ponadto, że spółka będzie chciała osiągać w najbliższym czasie marżę brutto w segmencie mieszkaniowym w granicach 20%.

“2024 i 2025 to są lokalizacje, których sprzedaż rozpoczęliśmy jeszcze w poprzednim roku i mówiłem […], że [marże] generalnie nie będą jakieś rewelacyjne. Mówiłem o poziomie 20% lub nieco poniżej. Generalnie będziemy chcieli, żeby ta marża była w granicach 20%. W miksie marżowym dużą rolę odgrywa Rotunda Dynasy, która jest wysokomarżowym projektem, więc im więcej uda nam się sprzedać lokali w tym projekcie, tym ona będzie bardziej pozytywnie działała na ten wskaźnik” – powiedział Kiełkowski, pytany o spodziewaną marżę brutto w 2024 i 2025 roku.

Marvipol Development jest jednym z polskich deweloperów. Spółka prowadzi działalność – za pośrednictwem spółek celowych – w dwóch podstawowych segmentach: mieszkaniowym, w ramach którego realizuje projekty budownictwa wielorodzinnego oraz magazynowym, inwestując w budowę i komercjalizację, a następnie sprzedając skomercjalizowane projekty. Spółka – w następstwie podziału Marvipol S.A. – z dniem 1 grudnia 2017 r. przejęła działalność deweloperską prowadzoną przez Marvipol S.A. od 1996 r.

(ISBnews)