Bouygues z trzema nowymi inwestycjami

Bouygues Immobilier Polska wprowadza do sprzedaży nowe mieszkania w stolicy. Łącznie do końca I kw. firma wystartuje ze sprzedażą trzech inwestycji na terenie Warszawy. To kontynuacja strategii dewelopera, który w ubiegłym roku sprzedał w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Gdyni blisko 700 mieszkań, co dało mu 36% wzrost sprzedaży w stosunku do 2022 roku.

Dwie inwestycje na Chrzanowie i jedna w dzielnicy Włochy – to plany Bouygues na najbliższe tygodnie w Warszawie. Mieszkania, które wchodzą do sprzedaży, będą spełniały oczekiwania klientów zarówno pod względem funkcjonalnych metraży i przemyślanych układów, jak i ekologicznych rozwiązań.

Wszystkie nowe inwestycje będą posiadały w standardzie system smart home – Appartme, który dba o bezpieczeństwo mieszkania i pozwala oszczędzać energię. Deweloper zapowiada również, że w 2024 roku w jego portfolio znajdzie się również co najmniej jeden projekt we Wrocławiu i dwa w Poznaniu.

„W kolejnych miesiącach będziemy kontynuować również poszukiwania gruntów pod nowe mieszkania. Interesują nas tereny dobrze skomunikowane, zlokalizowane przy powstających lub planowanych inwestycjach takich jak węzły przesiadkowe, stacje metra czy placówki edukacyjne. Istotna jest dla nas również bliskość terenów zielonych, gdzie mieszkańcy naszych osiedli mogliby wypoczywać w czasie wolnym – podkreśla Cezary Grabowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska.

Jak zaznacza, w 2024 roku firma skupia się na stopniowym wzroście oraz realizacji takich inwestycji, które odpowiadają potrzebom klientów. Obecnie kupujący zwracają większą uwagę na jakość i standard mieszkań, zastosowanie ekologicznych rozwiązań i kompaktowy metraż, w szczególności uwzględniający większą ilość osobnych pokoi na jak najmniejszej powierzchni.

W 2023 roku najlepiej sprzedającymi się mieszkaniami dewelopera były te 2-i 3-pokojowe. 42% wszystkich sprzedanych lokali to właśnie 2 pokoje. 24% stanowiły lokale z 3 pokojami. Pozostałe to kawalerki oraz mieszkania 4-i 5-pokojowe.

Łącznie w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Gdyni deweloper sprzedał w 2023 roku blisko 700 mieszkań. Największą popularnością cieszyło się Osiedle Lumea 2 i Osiedle Lumea 3 na warszawskim Bemowie. Deweloper zamknął również sprzedaż osiedla M Bemowo z 247 mieszkaniami oddalonymi zaledwie 200 m od budowanej stacji metra Chrzanów. Duże zainteresowanie budziło osiedle Nova Talarowa na Białołęce, gdzie Bouygues Immobilier Polska oferował m.in. mieszkania w ramach Bezpiecznego Kredytu 2 proc., a także rodzinne osiedla Lune de Malta w Poznaniu.

„Wprowadzenie do sprzedaży i ogromne zainteresowanie m.in. mieszkaniami na Osiedlu Lumea 2 i Osiedlu Lumea 3 tylko potwierdzają fakt, że projektujemy i realizujemy inwestycje zgodnie z oczekiwaniami naszych klientów. Na zwiększającą się popularność naszych projektów nałożyły się dodatkowo takie czynniki jak wprowadzenie programu Bezpieczny Kredyt 2 proc., niższe stopy procentowe czy obniżenie buforu przez KNF, które spowodowały, że popyt na rynku był rekordowy – mówi Cezary Grabowski.

Pod koniec 2023 roku Bouygues Immobilier Polska przekazał klientom 92 lokale mieszkalne w Aparté Mokotów, osiedlu wybudowanym z niskoemisyjnego betonu. Kilka miesięcy wcześniej do ponad 80 nowych mieszkań wprowadzili się także mieszkańcy Le Vert na wrocławskich Pilczycach. Ta inwestycja powstała w pobliżu Parku Pilczyckiego.

Obecnie w czterech miastach Polski deweloper realizuje 10 inwestycji, w których łącznie znajdzie się 1288 mieszkań. To Osiedle Lumea 3 (79), Osiedle Lumea 2 (127), Nova Talarowa (142), Linde Résidence II (58), M Bemowo (247) i Novélia Bemowo (89) w Warszawie, Sienkiewicza Résidence (114) we Wrocławiu, Vilda Moderne (129) i Lune de Malta (226) w Poznaniu oraz Żeromskiego 7 (77) w Gdyni.

W obecnym roku planowane jest zakończenie czterech projektów – Novélii Bemowo, Sienkiewicza Résidence, Vilda Moderne i Żeromskiego 7.