Scope Fluidics uruchomił early access program systemu BacterOMIC w drugim ośrodku

Warszawa, 20.02.2024 (ISBnews) – Testy systemu BacterOMIC rozpoczęły się w drugim laboratorium szpitalnym w ramach early access program (EAP), podało Scope Fluidics. Podsumowanie EAP zaplanowane jest na początek 2025 r.

“Zgodnie z planem zwiększamy skalę early access program systemu BacterOMIC. W krótkim odstępie czasu uruchomiliśmy program w dwóch ośrodkach. Planujemy dalej rozszerzać tę listę, również o lokalizacje zagraniczne. Oczekujemy, że będziemy gotowi podsumować wyniki programu na początku 2025 r.” – powiedziała global business development director Scope Fluidics Gajane Żurawska, cytowana w komunikacie.

W odniesieniu zaś do działań dotyczących uruchomienia wewnętrznej produkcji pilotażowej, zakończona została walidacja linii produkcyjnej, podano także.

“Produkcja pilotażowa odbywa się w siedzibie Bacteromic, a jej wydajność adresuje potrzeby EAP. Ponadto zespół BacterOMIC prowadził działania w zakresie optymalizacji kosztu i logistyki wytwarzania i przechowywania produktu” – czytamy w komunikacie.

O terminowym rozpoczęciu testów systemu BacterOMIC w ramach EAP spółka poinformowała w grudniu 2023 r.

BacterOMIC to flagowy system medtech rozwijany przez Scope Fluidics. Jak podkreśla spółka, przełomowa technologia dedykowana jest walce z antybiotykoopornością bakterii – jednym z najszybciej rosnących na skalę światową zagrożeń medycznych.

Scope Fluidics powstał w 2010 r. w Instytucie Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk z myślą o tworzeniu rozwiązań dla medycyny na bazie technologii mikroprzepływowych. Spółka zajmuje się rozwojem projektów technologicznych w obszarze diagnostyki i ochrony zdrowia. Spółka w styczniu 2023 r. przeniosła się z NewConnect na rynek główny GPW. Wchodzi w skład indeksu sWIG80.

(ISBnews)