Panattoni wchodzi do Belgii

Panattoni wchodzi na rynek belgijski, który odgrywa kluczową rolę w europejskim sektorze logistycznym, ze względu na swoje strategiczne porty i doskonałe połączenia z głównymi rynkami, takimi jak Niemcy, Francja, Holandia i Wielka Brytania. Korzystna lokalizacja sprawia, że kraj ten staje się atrakcyjnym miejscem do inwestowania w wielofunkcyjne obiekty logistyczne.

Rozpoczęcie działalności w Belgii stanowi strategiczny krok dla Panattoni z uwagi na doświadczenie dewelopera w dostarczaniu obiektów logistycznych. W tym celu na czele projektu stanie Jeroen Gerritsen, który został mianowany dyrektorem generalnym, odpowiedzialnym za rozwój obecności firmy w kraju. Pierwsza inwestycja powstanie w Walonii. Rozpoczęcie budowy planowane jest na jesień.

„Belgia jest kluczowym węzłem w europejskim sektorze logistycznym. Dzięki zapewnianiu przyjaznych środowisku, nowoczesnych rozwiązań, będziemy wspierać dalszy rozwój infrastruktury i zapewniać naszym klientom możliwość ulokowania biznesu w tym strategicznym miejscu” – skomentował Robert Dobrzycki, CEO i współwłaściciel Panattoni w Europie i Indiach.

„Z optymizmem patrzymy na szanse, jakie oferuje nam belgijski rynek. Nie możemy się doczekać rozpoczęcia budowania lokalnych relacji i rozwijania naszej obecności w tym dynamicznym środowisku logistycznym. Cieszymy się, że już wkrótce będziemy mogli zaprezentować nową ofertę wielofunkcyjnych powierzchni biznesowych” – dodał Jeroen Gerritsen, general manager, Panattoni Belgium.

Aby wesprzeć dalszy rozwój na nowym rynku Panattoni mianowało Jorena van Houta na stanowisko technical development director. Dzięki ponad 12-letniemu doświadczeniu w branży budowlanej, zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym, Van Hout posiada bogatą wiedzę i doświadczenie. W nowej roli będzie zarządzał relacjami z sektorem publicznym, wykonawcami, architektami, inżynierami i innymi firmami doradztwa technicznego. Będzie również nadzorował proces rozwoju projektu, w tym techniczne studium wykonalności, integrację projektu z planami zagospodarowania przestrzennego, realizację projektu, inżynierię, planowanie, budżetowanie i zarządzanie procesem budowlanym.