Bielenda przejmie Tołpę

Bielenda, jeden największych krajowych producentów kosmetyków, ma nabyć całość udziałów Torf Corporation, właściciela Brandów Tołpa i ON. Firmę wspomaga w tym przejęciu jej główny inwestor Innova Capital.

Bielenda to obecnie właściciel kilku marek (brandów) i linii produktowych kosmetyków. Spółka działa od 1990 roku oferuje około 400 produktów do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów dla kobiet i mężczyzn. Najpopularniejsze to Bielenda, Bielenda Professional, BodyBoom, FaceBoom, Soraya, Dermika, Sumpremelab oraz SheCare, SheHand, SheFoot, ManFoot i SkinArté. Torf Corporation działa od 1989 roku i jest jedną z dobrze rozpoznawalnych firm na polskim rynku z kosmetykami opartymi na ekstraktach torfu i borowiny. Są to produkty do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz w ramach marki ON do higieny jamy ustnej. Bielenda liczy, że dzięki silnie rozwiniętym liniom Torf Corporation produktów do higieny jamy ustnej uda się wejść także i w ten segment.

Jak stwierdza Marek Bielenda, prezes Bielenda Natural Cosmetics, przy dorobku naukowym i tworzeniu kosmetyków w oparciu o składniki naturalne Torf Corporation akwizycja marek Tołpa i ON przyczyni się do „wzrostu wartości i konkurencyjności firmy zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym”. W 2017 roku większościowy pakiet akcji firmy został nabyty przez firmę Resource Partners.

Na razie nie jest znana kwota transakcji, która oczekuje na zatwierdzenie przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.