Resi Capital wybuduje apartamenty w Katowicach

Wizualizacja Belg Apartamenty w Katowicach

Firma Resi Capital, należąca do Grupy Cavatina, rozpoczęła przedsprzedaż nowej inwestycji mieszkaniowej Belg Apartamenty w Katowicach. Inwestorem projektu jest Cavatina Holding, a prace budowlane rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Belg Apartamenty to inwestycja składająca się z 237 mieszkań, wyróżniających się wysokim standardem wykończenia i szeroką ofertą metrażu (w przedziale 25-80 mkw.). Zostaną zlokalizowane w kultowej i dobrze skomunikowanej części miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie Skweru Richarda Holtzego, przy ul. Przemysłowej 3, zapewniającej łatwy dostęp zarówno do centrum Katowic, jak również możliwość spędzania wolnego czasu na łonie przyrody, m.in. w położonej w pobliżu Dolinie Trzech Stawów. To druga inwestycja mieszkaniowa Resi Capital w Katowicach. Pierwsza z nich stanowi element wielofunkcyjnego projektu Global, który jest już realizowany przy skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Dąbrówki. Deweloper szykuje tam 663 lokale zlokalizowane w 27-piętrowej wieży mieszkalnej.

Z zapowiedzi inwestora wynika, że apartamenty będą się wyróżniały kameralną, czteropiętrową zabudową, zapewniającą mieszkańcom spokój i intymną atmosferę. Mają się charakteryzować nowoczesnym designem, troską o najmniejsze detale architektoniczne i walory użytkowe części wspólnych. Do dyspozycji przyszłych mieszkańców zostaną oddane punkty usługowo-handlowe, tereny zieleni zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie budynków mieszkalnych, w tym zielone patio, a także przydomowe ogródki oraz podziemny garaż z 205 miejscami parkingowymi. Jednym z wyróżników Belg Apartamenty mają być także otulone kaskadą zieleni schody prowadzące na teren inwestycji.

„Widzimy ogromny potencjał rozwoju rynku nieruchomości w Katowicach. Miasto nieustannie się zmienia, staje się coraz bardziej atrakcyjne zarówno dla biznesu, jak i mieszkańców. Z tego powodu podjęliśmy decyzję o zlokalizowaniu w nim kolejnej realizacji mieszkaniowej, która z pewnością spełni wieloaspektowe oczekiwania naszych klientów, będąc przyjaznym i komfortowym miejscem do życia. Jednym z wyróżników inwestycji Belg Apartamenty jest również fakt, iż pomimo lokalizacji w centrum Katowic, zaoferuje ona wytchnienie od miejskiego zgiełku” – mówi cytowania w komunikacie Anna Łagowska-Cioch, head of residential sales & leasing w Resi Capital.

Prace budowlane rozpoczną się w grudniu 2023 r., a zakończenie inwestycji planowane jest na I kw. 2025 r.