Zakład produkcyjny Technoform ukończony

Zakład Technoformu w City Logistics Kraków West III

Panattoni, deweloper nieruchomości przemysłowych, ukończył pod Krakowem zakład produkcyjny dla spółki Technoform, producenta elementów do szyb zespolonych. Firma korzystać będzie z 9400 m kw. powierzchni zrealizowanej w formule BTS. Realizacja została sfinansowana kredytem w wysokości ok. 8 mln euro od Credit Agricole.

Technoform posiada 45 fabryk i biur sprzedaży w Europie, Ameryce oraz regionie Azji i Pacyfiku. Firma stale ulepsza procesy produkcyjne, tworząc innowacyjne wyroby dopasowane do najbardziej wymagających projektów. Kolejnym etapem rozwoju jest relokacja jednego z dotychczasowych zakładów do nowoczesnej fabryki w Skawinie, która powstała w ramach Panattoni Park Kraków West III – zaledwie 20 km od stolicy regionu. Realizacja została sfinansowana kredytem w wysokości ok. 8 mln euro od Credit Agricole.

 „Technoform to duży gracz rynkowy, który buduje swoją pozycję od kilkudziesięciu lat. Gdy taka firma stawia na rozwój w regionie, to potwierdza ogromny potencjał zarówno Krakowa i okolic, jak i samej Skawiny, która stała się strefą aktywności przemysłowej, skupiając działalność potężnych, międzynarodowych firm. Małopolska udowadnia, że jest dobrym miejscem do lokowania zakładów produkcyjnych, co w dobie reindustrializacji Europy staje się ogromnym atutem” – mówi Marek Dobrzycki, managing director w Panattoni.

W ramach nowego zakładu firma produkować będzie elementy izolacyjne do szyb zespolonych, a także magazynować produkt gotowy. Inwestycja pozwoli na obsługę rynku krajowego oraz licznych rynków europejskich. W międzynarodowej działalności pomoże lokalizacja obiektu w sąsiedztwie fragmentu DK44 stanowiącego obwodnicę Skawiny, blisko węzła A4, co okazało się dodatkowym atutem przy sprawnej relokacji dotychczasowego zakładu. Panattoni Park Kraków West III umożliwia dotarcie w ok. 80 minut do granicy polsko-słowackiej oraz w niecałe 2 godziny do granicy polsko-czeskiej. Autostrada przebiega niecałe 10 minut od inwestycji i zapewnia dobre połączenia do granicy południowo-zachodniej z Niemcami oraz południowo-wschodniej z Ukrainą.

Park został zrealizowany zgodnie ze standardem Panattoni i przejdzie certyfikację środowiskową metodą BREEAM na poziome Excellent. Deweloper zaimplementował m.in. czujniki zmierzchu dla oświetlenia zewnętrznego czy systemy inteligentnego zarządzania energią. Ponadto najemca skorzysta z białego montażu i wodooszczędnej armatury sanitarnej. Panattoni przygotowało również infrastrukturę dla rowerzystów, a także zadba o nasadzenia drzew, krzewów oraz łąk kwietnych na terenie inwestycji, wzbogacając lokalny ekosystem.