Żabka nr 10.000 otwarta

Jubileuszowa Żabka z nr 10 000 została otwarta w Starym Browarze w Poznaniu. Na klientów czekała niespodzianka – robot Robbie – który z automatyczną precyzją przygotuje i zaserwuje kultową przekąskę, czyli hot doga. Z okazji otwarcia jubileuszowego sklepu w jego pobliżu sklepu rozpoczęto prace nad powstaniem pamiątkowego murala, a na jego specjalnie zaprojektowany logotyp ma się złożyć mozaika 2000 zdjęć klientów odwiedzających tego dnia Stary Browar.

„Otwarcie 10-tysięcznego sklepu to kamień milowy w rozwoju sieci Żabka. Nie osiągnęlibyśmy go, gdyby nie nasi franczyzobiorcy, którzy na co dzień dbają o relacje z klientami i budują pozytywny wizerunek naszej marki. To z myślą o nich rozwijamy naszą sieć i uatrakcyjniamy ofertę franczyzową, dodając do niej kolejne benefity i nowoczesne narzędzia. Takich działań oczekują od nas także klienci, dla których bije drugie serce Żabki. Dlatego nieustannie docieramy do nowych miejsc i zaskakujemy innowacyjnymi rozwiązaniami, by jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby konsumentów i każdego dnia ułatwiać życie milionom z nich – mówi Adam Manikowski, wiceprezes Grupy Żabka, dyrektor zarządzający Żabka Polska.

Jednym z innowacyjnych rozwiązań zastosowanych w 10 000. sklepie jest stworzony na zamówienie Żabki robot, serwujący hot dogi. Klienci Żabki Nano znają już Robbiego. Pierwsze takie urządzenie zainstalowane zostało w sklepie autonomicznym w Warszawie przy ul. Dobrej 54. Teraz to rozwiązanie po raz pierwszy wykorzystano w tradycyjnym sklepie. Dzięki Robbiemu klienci placówki w Starym Browarze, oprócz szybkich zakupów czy gorącej kawy z ekspresu, mogą zamówić szybki, przygotowany bezdotykowo posiłek na ciepło.

W 10 000. sklepie zastosowano też nowoczesne lodówki ograniczające zużycie energii niezbędnej do schłodzenia towaru. Izolację tych lodówek oraz znajdującej się przy kasie lady chłodniczej wykonano z mat z konopi siewnych, mających bardzo dobre właściwości termiczne. Wewnątrz szaf mroźniczych oraz lady chłodniczej zainstalowano półki glikolowe, które magazynują chłód i oddają go w krytycznych momentach pracy urządzenia, np. podczas zewnętrznych awarii.

„Żabka wyprzedza trendy rynkowe odpowiadając na zmieniające się potrzeby konsumentów, ale i nas franczyzobiorców. Od 6 lat współpracuję z siecią, prowadząc poznańską Żabkę Eko Smart oraz sklep zlokalizowany w siedzibie firmy. Cieszę się, że będę zarządzał jubileuszową placówką, łączącą technologię z rozwiązaniami prośrodowiskowymi zwiększającymi efektywność energetyczną – podkreśla Norbert Kruk, franczyzobiorcą jubileuszowego sklepu.

W sklepie zainstalowano także najnowszej generacji system oczyszczania powietrza – Safe Air – który oczyszcza powietrze ze szkodliwych zanieczyszczeń, pochłaniając też najmniejsze cząsteczki, w tym wirusy i bakterie. Zamontowana w sklepie klimatyzacja, za pomocą scentralizowanego systemu, umożliwia kontrolowanie temperatur, co wpływa na redukcję zużycia energii elektrycznej.

Na klientów 10 000. Żabki czeka atrakcja. W dniu otwarcia mają oni niepowtarzalną okazję stworzenia muralu mozaikowego ze zdjęć zrobionych w specjalnej fotobudce. Wykonane przez klientów fotografie, wydrukowane w odpowiedniej kolorystyce i wklejone w oznaczone miejsce, ułożą się w jubileuszowy logotyp – 10 000 Żabek, TEJ! Kompozycję stworzy aż 2000 fotografii.