Pożyczka konsolidacyjna bez prowizji i dokumentów

Klienci Raiffeisen Digital Banku (RDG) mogą bez prowizji uzyskać pożyczkę konsolidacyjną i połączyć kilka zobowiązań w jedno obniżając w ten sposób miesięczne raty. Cała procedura zajmuje do 15 minut i odbywa się w aplikacji mobilnej bez konieczności składania żadnych dokumentów. Maksymalna kwota refinansowania wynosi 150 000 zł.

„Około 35% naszych klientów ubiegających się o pożyczkę twierdzi, że chce jej użyć do zrefinansowania innych zobowiązań, wykorzystując w ten sposób konkurencję między bankami. Postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów i przygotować nową ofertę refinansowania w postaci pożyczki konsolidacyjnej oferowanej całkowicie online” – mówi cytowany w komunikacie prasowym Jakub Malach, członek zarządu Raiffeisen Digital Bank ds. Bankowości Detalicznej.

Z informacji przekazanych przez RDG wynika, że produkt powstał po testach z rozwiązaniami w zakresie cyfrowej konsolidacji pożyczek. Warto przypomnieć, że pierwszą tego typu pożyczkę bank wprowadził w lipcu 2023 roku, ale wtedy maksymalna kwota konsolidacyjna wynosiła 50 000 zł. Teraz wzrosła do 150 000 zł. Nie zmienił się za to w pełni cyfrowy proces jej udzielania oraz to, że bank nie wymaga od klienta składania żadnych dokumentów.

„Refinansowanie pożyczek odgrywa znaczącą rolę na polskim rynku. Według danych BIK w 2022 roku około 50% pożyczek udzielanych w skali roku przeznaczanych jest na refinansowanie innych zobowiązań. Polacy wykorzystują tę możliwość albo do obniżenia kosztów posiadanych zobowiązań, albo do obniżenia wysokości raty, aby pomóc w zarządzaniu domowym budżetem. Naszą pożyczkę konsolidacyjną stworzyliśmy w oparciu o te same zasady, co naszą ofertę pożyczki gotówkowej – proponujemy szybki i wygodny proces, w pełni cyfrowo, w aplikacji mobilnej, bez wychodzenia z domu” – wyjaśnił cytowany w komunikacie Kamil Niewiatowski, country manager na Polskę w Raiffeisen Digital Bank.

„Klient ma podgląd swoich pożyczek do refinansowania bezpośrednio w aplikacji mobilnej. Dzięki temu może szybko i wygodnie wybrać, które pożyczki chce skonsolidować. Co ważne, od razu sprawdzi o ile niższą ratę może uzyskać, co finalnie przekłada się na korzyści finansowe” – komentuje Krzysztof Tarach, dyrektor Departamentu Produktów Kredytowych w Raiffeisen Digital Bank.

Poza pożyczką konsolidacyjną klienci mogą również wnioskować o dodatkowe środki przekraczające wartość refinansowanych zobowiązań. Trzeba jednak pamiętać, że łączna wartość pożyczki konsolidacyjnej i pozyskanych środków nie może przekroczyć 150 000 zł. Pożyczkę można spłacać przez 120 miesięcy.