Budimex uruchomił kolejne stacje ładowania samochodów elektrycznych

Budimex Mobility udostępnił 31 nowych stacji ładowania elektryków. Zlokalizowane są m.in. w Rzeszowie, Nowym Sączu, Siedlcach i Lublinie. Część stacji została stworzona z myślą o podróżujących turystycznie, dlatego użytkownicy pojazdów elektrycznych będą mogli z nich skorzystać także w takich miejscowościach, jak Lądek-Zdrój, Jarosław, Krynica czy Zakopane.

Budimex Mobility, operator stacji ładowania pojazdów elektrycznych na terenie całej Polski, należy do Grupy Budimex, która oferuje usługi budowlane na rynku krajowym i zagranicznym.

Obecnie sieć stacji ładowania liczy ponad 140 punktów. Te uruchomione w sierpniu to standardowe ładowarki o mocy 22 kW lub szybsze o mocy powyżej 30 kW. W związku z tym projektem Budimex Mobility nawiązał współpracę z Elocity, która jest jedną z najbardziej zaawansowanych platform EV w kraju. Platforma posiada również aplikację o tej samej nazwie, dzięki której posiadacze samochodów elektrycznych będą mogli z łatwością zlokalizować punkty ładowania, a także dokonać płatności.

„Przekazane w sierpniu lokalizacje są elementem realizacji strategii grupy Budimex, która zamierza stworzyć sieć ogólnodostępnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych zlokalizowanych na terenie całego kraju. Do końca 2026 r. Budimex Mobility planuje stworzyć łącznie 450 stacji. Aby zrealizować ten cel, na początku bieżącego roku, Budimex Mobility – spółka należąca do lidera na rynku budowlanym w Polsce, podpisała umowę kupna 112 stacji ładowania samochodów elektrycznych od firmy Enea Operator” – powiedział Jakub Długoszek, członek zarządu Budimex Mobility.