Centrum Badań i Rozwoju Technologii dla Przemysłu chce zadebiutować jesienią na NewConnect

Warszawa, 19.07.2023 (ISBnews) – Centrum Badań i Rozwoju Technologii dla Przemysłu (CBRTP) planuje zadebiutować na NewConnect na jesieni, podała spółka. Firma zakończyła właśnie emisję akcji.

“Centrum Badań i Rozwoju Technologii dla Przemysłu to unikalna spółka, która prowadzi komercyjne badania i prace rozwojowe w obszarze automatyki, robotyki, nowych materiałów, recyklingu i odnawialnych źródeł energii. Po 10 latach działalności firma zamierza zadebiutować na NewConnect. Na giełdowych inwestorów czekają ciekawe projekty rozwijane w ramach CBRTP. […] Jesienny debiut na NewConnect będzie jednym z ciekawszych dzięki unikalnemu modelowi spółki, która skutecznie przekuwa naukowe osiągnięcia w koncepcje biznesowe” – czytamy w komunikacie.

“Dziękuję inwestorom za zaufanie i wiarę w spółkę oraz jej plan rozwoju. Pozyskane środki finansowe przeznaczymy przede wszystkim na zakup gruntu pod własne centrum biurowo-produkcyjno-laboratoryjne, ale również na rozbudowę systemów informatycznych i analityki biznesowej, rozbudowę aparatury i narzędziowni oraz zwiększenie zatrudnienia” – powiedział prezes CBRTP Grzegorz Putynkowski, cytowany w komunikacie. 

Spółka w 2021 r. miała 5,2 mln zł przychodów komercyjnych i 12,3 mln przychodów dotacyjnych. Zysk wyniósł 0,33 mln zł. W ciągu dekady swojej działalności spółka zrealizowała z sukcesem 21 projektów, a wartość łącznego portfolio projektów przekracza 248 mln zł, wymieniono w materiale.

Centrum Badań i Rozwoju Technologii dla Przemysłu to hub R&D dla przemysłu z parkiem laboratoryjno-produkcyjnym w Krakowie, które działa od 2013 r. Spółka zarządza również funduszem VC Link, który inwestuje w obszarach inżynierii materiałowej, energetyki, automatyzacji i robotyzacji przemysłu. 

(ISBnews)